Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ରାସ୍ତା ଘାଟରେ ଯଦି କିନ୍ନର ଭେଟ ହୁଅନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଶୁଭ, କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

22/06/2019 at 8:29 PM

କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ ଅନେକ ନାକଟେକନ୍ତି, ଟାହିଟାପରା କରନ୍ତି, ଏପରିକି କେତେକ ସେମାନଙ୍କ ପଛରେ ପଡିଯାଆନ୍ତି। ତେବେ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାଜରେ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ସମାନ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଭାରତୀୟ ଧର୍ମଶାସ୍ତ୍ରରେ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ ରୋଚକ କଥା ରହିଛି। ତେବେ ଯାହା ବି ହେଉ ଏମାନେ ସମାଜର ଅଂଶବିଶେଷ ଓ ମଙ୍ଗଳକାରକ। ଯଦି ରାସ୍ତାଘାଟରେ ଏପରି ଲୋକେ ମିଳିଯାଆନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ ଦିନଟି ନିଶ୍ଚିତ ଶୁଭ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ।

କିନ୍ନରଙ୍କ ଉତ୍ପତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶ୍ରେୟ ଦେବଦେବ ମହାଦେବଙ୍କୁ ହିଁ ମିଳେ। କାରଣ ବ୍ରହ୍ମା ସୃଷ୍ଟିର ସର୍ଜନା କରିବା ବେଳେ ପୁରୁଷ ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଅନେକ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ଶିବ ନିଜ ଶରୀରରୁ ଅର୍ଦ୍ଧନରେଶ୍ୱର ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଏହି ଅର୍ଦ୍ଧନରେଶ୍ୱର ନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନାରୀ ଥିଲେ ନା ପୁରୁଷ। ଏଣୁ ସମାଜରେ କିନ୍ନରଙ୍କ ପରିକଳ୍ପନା ହୋଇଥିଲା। ତେଣୁ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶୁଭ ବୋଲି ମନେ କରାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବୁଧ ଗ୍ରହକୁ ନପୁଂଶକ ଗ୍ରହ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏଣୁ ବୁଧଙ୍କ ସହ କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଜ୍ୟୋତିଷରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଯଦି ବୁଧବାର ରାସ୍ତାଘାଟରେ କିନ୍ନର ଦେଖା ହୋଇ ଯାଆନ୍ତି ତାଙ୍କଠୁ ଆଶିର୍ବାଦ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଯଦି କୌଣସି କିନ୍ନର ଖୁସି ହୋଇ ଆପଣଙ୍କୁ ମୁଦ୍ରାଟିଏ ଦିଏ ତେବେ ତାକୁ ନିଜ ପାଖରେ ସାଇତି ରଖନ୍ତୁ।

ଜ୍ୟୋତିଷୀ ମତରେ କିନ୍ନରଙ୍କ ଠାରୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟିରେ ମିଳିଥିବା ଏଭଳି ଅର୍ଥ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭକାରକ ଯାହା ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ। ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେତେ ରୋଜଗାର କଲେ ବି ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଦୁଃଖକଷ୍ଟରେ ଚଳିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ରୋଜଗାର ଅର୍ଥ ପୁରା ପରିବାର ଚଳିବାକୁ ନଅଣ୍ଟ ହୁଏ । ଏଣୁ ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ଯଦି  କିନ୍ନରଙ୍କ  ମୁଦ୍ରା ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ବୋଲି ଜ୍ୟୋତିଷୀ କହେ। ଏଣୁ ବୁଧବାର ରାସ୍ତାରେ କିନ୍ନର ମିଳିଲେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସନ୍ନ କରାଇ ନିଜର ସମସ୍ୟା ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୂର କରିପାରିବେ।

   Related Posts