Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସଠିକ ଦିଗରେ ରଖିଲେ ଝାଡୁ ବଦଳାଇ ପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ, ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁନି ପୁରୁଣା

22/06/2019 at 4:05 PM

ଘରର ହେଉ ବା ଅଫିସ ସବୁଠି ଦରକାର ପଡେ ଝାଡୁର। ଏହି ଛୋଟିଆ ଜିନଷଟି କିନ୍ତୁ ସର୍ବଦା ସବୁଠି ଅବହେଳିତ ଥାଏ। କାମ ସରିଗଲେ ଯିଏ ଯେଉଁଠି ପାରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଏ। ତେବେ ଅନେକ ଜାଣନ୍ତିନି ସାମାନ୍ୟ ଝାଡୁଟି ପ୍ରତି ଯଦି ଧ୍ୟାନ ଦିଆ ନଯାଏ ତେବେ ଧନ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ ବୋଲି। ଏଣୁ ଝାଡୁକୁ ନୀତି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ  ସଠିକ ଦିଗରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ। ଦେଖିବେ ଖୁବ୍ ଅଳ୍ପଦିନରେ ବଦଳିବାରେ ଲାଗିବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ଯ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଝାଡୁକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବା।

ପ୍ରଥମ କଥା ହେଲା ଝାଡକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜରରୁ ଦୂରେଇ ଲୁଚେଇ ରଖନ୍ତୁ। ଆଖି ଆଗରେ ଝାଡକୁ ରଖନ୍ତୁନି। ଘର ହେଉ କି ଅଫିସ ଯଦି ଝାଡୁକୁ ଖୋଲା ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଏ ତେବେ ନେଗେଟିଭ ଉର୍ଜା ପରିବେଶକୁ ନଷ୍ଟ କରେ। ସେହିପରି ଦିନ ତମାମ ଘରେ ଝାଡୁ ଦେଖାଯିବା ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ। ସେହିପରି ଝାଡୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ବି ଆମେ ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଉ। ତେବେ ଝାଡୁ ପୁରୁଣା ହୋଇଗଲେ ତାକୁ ବ୍ୟବହାର ନ କରି ବଦଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଘର ଦ୍ବାର ଓଳେଇବା ପରେ ଝାଡୁକୁ ଶୁଆଇକରି ରଖନ୍ତୁ। ଏହାକୁ କେବେ ସିଧା ଛିଡା କରି ରଖନ୍ତୁନି। ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଝାଡୁକୁ ଅଶୁଭ ଲକ୍ଷଣ ବୋଲି ଧରାଯାଏ। ଏଣୁ କାମ ସରିଲେ ତାକୁ ଶୁଆଇକି ରଖନ୍ତୁ। ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ଅଥବା ଘରେ ଝାଡୁ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କୁହାଯାଏ ଏପରି କଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ  ରୁଷି ଯାଆନ୍ତି। ଏଣୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଓଳାଓଳି କାମ ଶେଷ କରନ୍ତୁ। ଝାଡୁକୁ ଧୋଇବା ବେଳେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ପାଣିରେ ଧୁଅନ୍ତୁ। ଝାଡୁକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମନେ କରାଯାଉଥିବାରୁ କେବେ ଏଥିରେ ଯେପରି ଗୋଡ ନ ବାଜେ ସେଥିପ୍ରତି ନିଶ୍ଚିତ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ସବୁବେଳେ ଝାଡୁ ଶନିବାର ବଦଳାନ୍ତୁ। ଝାଡୁକୁ କାମ ସରିବା ପରେ ସର୍ବଦା ଘରର ପଶ୍ଚିମ ଦ୍ୱାର ପଛପଟେ ଶୁଆଇକି ରଖିଲେ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।  

   Related Posts