Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦୋଷ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କୋଚ୍ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଲେ ଗାଭାସ୍କର

12/09/2021 at 1:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୯ : ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ । ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର କରଯିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ECB) ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ଆଲୋଚନା କରୁଛି । ଏହି ସମୟରେ, ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଅନେକ ଖବର ଆସିଛି ​​ଯେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଭେଟେରାନ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ଏପରି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ଭୁଲ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ ଥିଲା । ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଟକ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମ ଖେଳାଳିମାନେ ସିରିଜରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବାକୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସେମାନେ କାହିଁକି ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ ନାହିଁ ।

ଏଭଳି କଥାକୁ ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବି ନାହିଁ ଯେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ଜଣା ଯେ ୨୦୦୭ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହିଁ। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏପରି ହୁଏ ତେବେ ବିସିସିଆଇ କହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବେ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟଥା, କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ବିନା, ମୁଁ କହିବି ଯେ ଏପରି ଦାବି କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଶାଡନ କରିଛନ୍ତି ଗାବାସ୍କର । ସୁନୀଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ ଇଭେଣ୍ଟ ହେତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା କେହି କିପରି ଜାଣିଲେ ? କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତେ ନେଗେଟିଭ୍ ଥିଲେ । ତା ପରେ କିପରି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଯାଉଛି । ପ୍ରଥମେ ସେମାନେ ସତ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ କିଛି କୁହନ୍ତୁ ।

   Related Posts