Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଯାତ୍ରୀଗଣ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ! ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଏଭଳି ଭୁଲ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସତର୍କ କଲା ରେଳ ବିଭାଗ

14/11/2020 at 4:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧୧: ଫୁଟିବନି ବାଣ, ଜମିବନି ଦୀପାବଳି। ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବାଣ କିଣା-ବିକା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଲୋକେ ଚୋରା ଛପା ବାଣ କିଣିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ସଜାଗ ରହିଛି ପୋଲିସ । ବାଣ ଫୁଟୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଫୁଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି। ଏହି ଫେଷ୍ଟିଭ୍‌ ସିଜ୍‌ନରେ ରେଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ଲଗେଜରେ ବାଣ ନନେବାକୁ ରେଳ ବାଇ ସତର୍କ କରାଇଛି। ଯଦି କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ବାଣ ଲୁଚାଇ ନେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ରେଳ ଆକ୍ଟ ୧୯୯୮ର ସେକ୍ସନ ୬୭ର ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି ଧରାଯିବ। ଏହି ଆକ୍ଟ ଅଧିନରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ଭୟଙ୍କର ବା ଘୃଣ୍ୟ ଜିନିଷ ନିଜ ସାଥିରେ ନେପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହା ସହ ସେ ରେଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖରୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅନୁମତି ମାଗି ପାରିବ ନାହିଁ। ତେବେ ଏଭଳି କିଛି ଜିନିଷ ନେଲା ବେଳେ ଯଦି ଯାତ୍ରୀ ଧରାପଡ଼ନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ।

ତେବେ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ କଡ଼ା ନଜର ରଖାଯାଉଛି। ଯେମିତି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବାଣର ଅବୈଧ ଚାଲଣ ନକରିପାରିବ ସେନେଇ ଧ୍ୟାନ ​‌ଦେଉଛି ରେଳବାଇ। ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଲଗେଜ୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ରେଳ ସୁରକ୍ଷା ବଳ।

   Related Posts