Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଭାରତରେ ରହିଛି ଟ୍ରମ୍ଫଙ୍କ ବିଶାଳ ବ୍ୟବସାୟ, ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜାଣନ୍ତୁ ରହିଛି କେତେ Investment

22/02/2020 at 10:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୨ : ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଫେବ୍ରୁୟାରୀ ୨୪ରେ ସପରିବାର ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଏହା ପ୍ରଥମ ଭାରତ ଗସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାଙ୍ଗରେ ପତ୍ନୀ ମେଲାନିଆ, ଝିଅ ଇଭାଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିବେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଟ୍ରମ୍ଫ ଆମେରିକାରେ ଯେତିକି ପରିଚିତ ନୁହଁନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ ଭାବେ ବେଶ ପ୍ରଶିଦ୍ଧ। ଆମେରିକୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀ ଭାବେ ଭାରତରେ ରହିଛି ଟ୍ରମ୍ଫଙ୍କ ବିଶାଳ ବ୍ୟବସାୟ।  

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କମ୍ପାନୀ  ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ରେ  ନର୍ଥ ଆମେରିକା ପରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ନିବେଶ ଭାରତରେ କରିଛି। ଏଣୁ ରାଜନୀତି ସହ ବ୍ୟବସାୟ ଲାଗି ଭାରତ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ନିମନ୍ତେ କେତେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାହା ସହଜରେ ଯେ କେହିବି ଅନୁମାନ କରିପାରେ।  ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ‘ଦ ଟ୍ରମ୍ପ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ’ ୫୦୦ଟି ବିଜିନେସ୍‌ ୟୁନିଟ୍‌ର ସମୂହ। ଭାରତରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କର ଯେଉଁ ବ୍ୟବସାୟ ରହିଛି ତାହା ମଧ୍ୟ ଅରଗାନାଇଜେସନ  କମ୍ପାନୀ  ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ଏହି କମ୍ପାନୀକୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଜେଜେ ମା’ ଏଲିଜାବେଥ କ୍ରାଇଷ୍ଟ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ବାପା ଫ୍ରେଡ ଟ୍ରମ୍ପ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ। କମ୍ପାନୀର ବାର୍ଷିକ ଆୟ ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାର କୋଟି ଡଲାରରୁ ବି ଅଧିକ । ନ୍ୟୁୟର୍କର କଂପାନୀ ‘ଦ ଟ୍ରମ୍ପ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ’ ୨୦୧୩ରେ ଭାରତୀୟ ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା। ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଏହି କମ୍ପାନୀ ଦେଶର ୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ବିଳାସମୟ ଆବାସିକ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ତିଆରି କରିଛି। ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ସହ ଭାରତର ଲୋଢ଼ା ଗ୍ରୁପ, ପଞ୍ଚଶୀଲ ରିୟଲଟି, ଏମ୩ଏମ, ଟ୍ରିବେକା ଆଦି ଅଂଶୀଦାର ରହିଛନ୍ତି। ପୁଣେ ସ୍ଥିତ ଟ୍ରମ୍ପ ଟାଓ୍ୱାରରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଋଷି କପୁର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ରଣବୀର କପୁର ଗୋଟେ ଗୋଟେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କିଣିଛନ୍ତି।ପୁଣେ, ମୁମ୍ୱାଇ, କୋଲକାତା ଓ ଗୁରୁଗାଁଓରେ ଦୁଇଟି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରହିଛି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କର ।

   Related Posts