Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ହୋମ୍‌ଗାର୍ଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଏକତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଗଲା ଜୀବନ, ଯୁବତୀଙ୍କ ଗଳା କାଟିଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମା’ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୩ଦିନ ହେଲା ଜଳୁଛି ଜଙ୍ଗଲ, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଗଛ ପୋଡି ପାଉଁଶ, ଭୟରେ ଜଙ୍ଗଲ ଛାଡି ପଳାଉଛନ୍ତି ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ, ସପ୍ତଶଯ୍ୟା ଓ ମହିମା ଗାଦି ସମେତ ୬ଟି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ହେବ ସଂଯୋଗୀକରଣ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ବୁର୍ଖା ପିନ୍ଧିବା ମନା ! ମତଦାନ ଦ୍ୱାରା ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ରାଫେଲ୍ ତିଆରି କରିଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ମୃତ, ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ତାତି, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡିଶାରେ ଅନୁଭୂତ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ
  • ||
  • ଟିକା ନେବା ପରେ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହେଲେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସପି
  • ||

ୟୁରୋପ ପାଇଁ ଆମେରିକା ବନ୍ଦ

12/03/2020 at 11:43 AM

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ସାଂସଦମାନେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବୈଠକ ଡାକିବାକୁ କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଜର୍ମାନୀର କୁଳପତି ଆଶଙ୍କା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଜର୍ମାନୀର ୬୦-୭୦ ପ୍ରତିଶତ ଜନସଂଖ୍ୟା କୋରନା ସଂକ୍ରମଣର ଶୀକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଶ୍ୱରେ କୋରନା ସମ୍ପର୍କିତ ଖବର…

ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ କୋରନାକୁ ବିଶ୍ଵବ୍ୟାପୀ ମହାମାରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ଟ୍ରେଡ଼ସ ଏଡ଼ନୋମ ଘେବ୍ରେୟେଶିଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋବିଡ-୧୯ କୁ ବିଶ୍ଵବ୍ୟାପୀ ମହାମାରୀ ଭାବେ ସ୍ୱୀକାର କରାଯାଇପାରେ | ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଇନଥିଲା ଯେ, କୋରନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ମହାମାରୀ ବ୍ୟାପିବ | ବିଶ୍ୱର ୧୨୧ ଦେଶରେ ଏଯାଏଁ ୧୨୨୩୩୧ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିସାରିଲାଣି | ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ୪୩୮୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି | କୋରନାର ପ୍ରକୋପ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚୀନ, ଇଟାଲୀ ଏବଂ ଇରାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଅପରପକ୍ଷରେ କୋରନା ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରକୋପକୁ ଦେଖି ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲଡ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ୩୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୟୁରୋପର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା ରଦ୍ଦ କରାଯିବ | ଏହାମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଯାତାୟାତକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ | ବ୍ରିଟେନକୁ ଏହି ତାଲିକା ସାମିଲ କରାଯାଇନାହିଁ | ସମାଚାର ଏଜେନ୍ସି ଏଏକପି ଅନୁଯାୟୀ, ହଲିଉଡ଼ର ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଟମ ହେଂକ୍ସ ମଧ୍ୟ କୋରନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି |

ଏହାପୂର୍ବରୁ ୱାସିଂଟନରେ ବୁଧବାର ଦିନ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା | ୱାସିଂଟନର ମେୟର ମ୍ୟୁରିୟଲ ବାଉଜର ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ୱାସିଂଟନରେ ଏଯାଏଁ ୧୦ ଜଣ କୋରନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି | 

୩ ଦିନରେ ୩୦ ରୁ କମ ମାମଲା –

ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ଚୀନରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସୀମିତ ରହିଛି | ସୋମବାର ୧୯, ମଙ୍ଗଳବାର ୨୪ ଏବଂ ବୁଧବାର ୩୦ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ବିଦେଶରୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଆସିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି | ଚୀନରେ ୮୦ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

ଇରାନରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ହଜାରେ ମାମଲା, ୬୩ ମୃତ –

ଇରାନରେ କୋରନା ସଙ୍କଟ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବୁଧବାର ଦିନ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୯୫୮ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ୬୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଇରାନରେ ମୋଟ ୯ ହଜାର ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୫୪ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି |

   Related Posts