Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ମଉଳିଲା ଶେଷ ଆଶା ! ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଠାରୁ ହାର ସ୍ବୀକାର କରିପାରନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ

14/11/2020 at 6:48 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ ୧୪/୧୧: ଶେଷରେ ନିଜର ହାର ସ୍ବୀକାର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ। ଶେଷ ଆଶା ମଉଳିଯିବା ପରେ ଏବେ ବାସ୍ତବତାକୁ ଫେରିବାକୁ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଜର୍ଜିଆରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ପାର୍ଟିର ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କୁ ବିଜୟ ମିଳିଥିବା ନେଇ ମିଡିଆରେ ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ  ଟ୍ରମ୍ପ, ଜୋଙ୍କ ଠାରୁ ହାର ସ୍ବୀକାର କରିବେ​‌ ବୋଲି ଇସାରା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟ୍ରମ୍ପ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ବିଜୟକୁ ସ୍ବୀକାର କରୁନଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନର ମତ ଗଣନାକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶୁକ୍ରବାର କରୋନା ଭାଇରସ୍‌କୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମଳନୀରେ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭବିଷ୍ୟତରେ କଣ ହେବ କେହି ଜାଣିନାହାନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ କାହାର ହେବ ବି ଜଣାନାହିଁ। ଏହା ତ ସମୟ କହିବ।’ ୨୦ ଜାନୁଆରୀରେ ଆଉ କାହାର ପ୍ରଶାସନ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଥିଲା। ଏହି କଥାକୁ ସମୀକ୍ଷା କରି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ହାର କେମିତି ସ୍ବୀକାର କରିବେ। ତେବେ ଟ୍ରମ୍ପ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳକୁ ସ୍ବୀକାର କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି।

ନିୟମ ଅନୁସାରେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଓ ବ୍ରିଫିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ମିଳିବା ଉଚିତ। କିନ୍ତୁ ନିର୍ବଚନ ଫଳାଫଳ ସମ୍ପର୍କରେ ଔପଚାରିକ ଘୋଷଣା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ମୁଖ୍ୟ ଏମିଲୀ ମର୍ଫି କହିଛନ୍ତି। ପରିଣାମ ଘୋଷଣା କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଖରେ ୧୪ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ରହିଛି। ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ନିର୍ବାଚନୀ ଫଳାଫଳକୁ ଟ୍ରମ୍ପ ବଦନାକ କରୁଥିବା ବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଏଭଳି ସମ୍ଭାବନାକୁ ସଫା ସଫା ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts