Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଉଡିଲା ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ବାନା, କେକେଆରକୁ ୨୭ ରନରେ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଫେରାଇ ନେଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ସିଙ୍ଘୁ ବର୍ଡରରେ ଜଣେ ନିହଙ୍ଗଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ, ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟାର ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଏହି ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ପୁଞ୍ଛରେ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ଦିନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ: ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଅପରେସନ୍ ଜାରି
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରୁ ଏକାଦଶ, ୨୫ରୁ ଖୋଲିବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ଯୁବକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ : ଘଉଡାଇଲା ବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିଲେ କକା-ପୁତୁରା, ଟାଣି ଆଣି ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ଟ୍ରମ୍ପ ‘ଉଲ୍ଲୁ’ ଭଳି ‘ବୁଦ୍ଧିଆ’… ଆଙ୍କର ଟୋମି ଲାହେରନଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ବେଳେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଅନୁଗତ କହିଛନ୍ତି ଏମିତି..

25/08/2020 at 9:06 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ, ୨୫|୦୮:  ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଜୋର୍ ଧରିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିକଟରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ର କନଭେନସନ୍ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ରିପବ୍ଲିକାନର କନଭେନସନରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକା ଚ୍ୟାନେଲର ଆଙ୍କର ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ନେଇ ଏକ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜର ଆଙ୍କର ଟୋମି ଲାହେରନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇଛି । ଏଥିର ସେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ନେଇ ଅନେକ କିଛି କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଭାରତରେ ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତରେ ଥିବା ମୋର ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନମସ୍କାର । ମେକ୍ ଆମେରିକା ଗ୍ରେଟ୍ ଏଗେନ ଏଜେଣ୍ଡାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପେନ ଆମେରିକାକୁ ମହାନ କରିବା ପାଇଁ ହୋଇଛି । କାରଣ ଟ୍ରମ୍ପ ପେଚା ଭଳି ବୁଦ୍ଧିମାନ । ଯାହାକୁ ହିନ୍ଦିରେ ଉଲ୍ଲୁ କୁହାଯାଏ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନରେ ସେଠାରେ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ରହୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କ ବୋଟ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଟ୍ରମ୍ପ ଲଗାତାର ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜ୍ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛି । ଏପରିକି ଖୁଲମଖୁଲା ଭାବେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରୁଛି ।

ଟୋମି ଲାହେରନ ଭିଡିଓରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହା ଉପରେ ମିମ୍ ହୋଇଗଲାଣି । କିଛି ୟୁଜର ଏକ ଉଲ୍ଲୁକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କରାଯାଉ ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆମେରିକା ଭଳି ଦେଶରେ ପେଚାକୁ ଚାଲାକ ପକ୍ଷୀ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଗ୍ରୀକ୍ କଲଚର୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପେଚାକୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ପକ୍ଷୀ କୁହାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଉଲ୍ଲୁ ଅର୍ଥ ବୋକା ।

   Related Posts