Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ଛାଡିବାକୁ ଅରାଜି ହେଲେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ହ୍ଵାଇଟ୍ ହାଉସ୍‌ରୁ ଏମିତି ବାହାର କରାଯିବ, ଜୋ ବାଇଡେନ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ ପ୍ଲାନ୍

7/11/2020 at 5:07 PM

ଓ୍ଵାଶିଂଟନ ୦୭।୧୧: ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନର ପରିଣାମ ଉପରେ ଏବେ ସାରା ଦୁନିଆର ନଜର। ଜର୍ଜିଆ ଓ ପେନସିଲଭେନିଆ ପରି ରାଜ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିବା ସହିତ ଜୋ ବାଇଡେନ କ୍ଷମତାର ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସହଜରେ ପରାଜୟ ସ୍ଵୀକାର କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ କ୍ଷମତା ଜାବୁଡି ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଟିମ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟ ପରେ  ବି ଟ୍ରମ୍ପ ଯଦି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ଛାଡିବେ ନାହିଁ ତେବେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ବାହାର କରି ଦେବେ।

ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବାଇଡେନ ବହୁମତର ବହୁତ ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଜର୍ଜିଆ ଓ ପେନିସିଲଭେନିଆରେ ପରି ରାଜ୍ୟରେ ସେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାର ସ୍ଵପ୍ନ ଦେଖୁଥିବା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଝଟକା ଲାଗିଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସହଜରେ ପରାଜୟ ମାନିବେ ନାହିଁ। ବାଇଡେନ ଗୋଷ୍ଠୀ ଭୋଟ୍‌ରେ ଅନିୟମିତତା କରିଥିବା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି। ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଅବୈଧ ଭୋଟ୍‌ର ଗଣତି କରାଯାଇନଥାନ୍ତା ତେବେ ସେ ସହଜରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥାନ୍ତେ।

ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜ୍ ସହ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଟ୍ରମ୍ପ ପରାଜୟ ସ୍ଵୀକାର କରିବା ଏବଂ କ୍ଷମତା ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଏବେ ମଧ୍ୟ ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ବାକି ରହିଛି। ଏଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକର ପ୍ରଭାବ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ବାଇଡେନ ପେନସିଲଭେନିଆରେ ୯ ହଜାର ଭୋଟ୍‌ର ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରମ୍ପ ହାରିବା ପରେ ଯଦି କ୍ଷମତା ହସ୍ତାନ୍ତର ନକରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ହ୍ଵାଇଟ୍ ହାଉସ୍‌ରୁ ବାହାର କରାଯିବ ବୋଲି ବାଇଡେନ ଗୋଷ୍ଠୀ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts