Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

‘ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଜଣେ ବୋକା’- ଲେଡି ଗାଗା

31/05/2020 at 9:34 PM

ଚିକାଗୋ, ୩୧|୦୫:  ପପ୍ ଗାୟିକା ଲେଡି ଗାଗା ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ଜଣେ ବୋକା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ କେବେ କିଛି କରିନାହାଁନ୍ତି, ସେ କେବେଳ ବୋକାଙ୍କ ଭଳି ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ବୋଲି ଲେଡି ଗାଗା ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛନ୍ତି । ଆମେରିକାରେ ଜଜ୍ ପ୍ଲାଏଡଙ୍କ ହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗାଗା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପ୍ରତି ଏହି କଡା ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଡି ଗାଗା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ଲାଏଡଙ୍କୁ ଜଣେ ଗୋରା ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜୀବନ ଭିକ୍ଷା ମାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଅତି ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି । ଏତିପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ।

ଲେଡି ଗାଗା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି କୃଷ୍ଣକାୟଙ୍କ ସ୍ୱରକୁ ଚାପି ଦିଆଯାଇଛି । ସେମାନେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି କଣ କରନ୍ତି ତାହା ଉପରେ କେହି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନେ ଜାତିବାଦ ଶିକାର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ସରକାର ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରୁନାହାଁନ୍ତି ।

ଗାଗା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୃଷ୍ଣକାୟ ସମୁଦାୟ ପ୍ରତି ଭଲ ପାଇବା ଜାରି ରଖିବାକୁ ହେବ । ସେ ନିଜେ ଶ୍ୱେତାଙ୍ଗ ହୋଇ ସୁଦ୍ଧା କୃଷ୍ଣକାୟଙ୍କ ସହ ରହିଛନ୍ତି । କେବଳ ତାଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଜାତିବାଦ ସହ ଲଢିବାକୁ ହେବ ।

   Related Posts