Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଯଦି ତାଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରତି କେହି ଏଭଳି ଅଭଦ୍ର ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥାନ୍ତେ କ’ଣ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ସହିଥାନ୍ତେ ? କମଲନାଥଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଏମିତି କହିଲେ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ

19/10/2020 at 5:17 PM

ଭୋପାଳ ୧୯।୧୦: ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରତି ଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ ମୁହଁ ଖୋଲି କମଲନାଥଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗରିବ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମ ନେଇ ମୁଁ କଣ ଭୁଲ୍ କରିଛି ? ମୁଁ ଯଦି ଦଳିତ ପରିବାରରୁ ଆସିଛି ତେବେ ମୋର ଭୁଲ୍ କଣ ? ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥଙ୍କ ପରି ଲୋକ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ରହିବାର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ ମୁଁ ଦଳର ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ମା। ଯଦି ତାଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରତି କେହି ଏଭଳି ଅଭଦ୍ର ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ମା ହିସାବରେ କଣ ସେ ଏହାକୁ ସହ୍ୟ କରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ ପ୍ରଶ୍ନ  କରିଛନ୍ତି।

ନିକଟ ଦିନରେ କମଲାନାଥଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଭିଡିଓରେ କମଲନାଥ ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଶାଳୀନ ଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଥିରେ କମଲନାଥ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଆଇଟମ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୮ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମତଦାନ ପାଇଁ କମଲନାଥ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନରେ ଜୁଟିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା କମଲନାଥ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ‘ଆଇଟମ୍‌’ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଇମରତି ଦେବୀ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। କମଲନାଥ  ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ତ ମୋ ଅପେକ୍ଷା ତାଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି। ମୋତେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ସାବଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଥିଲା, କଣ ‘ଆଇଟମ୍‌’ ସେ।

ବିଜେପି ମକଲନାଥଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଦୃଢ ପ୍ରତିବାଦ  ଜଣାଇଛି। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କଠାରେ କମଲନାଥଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ କରିଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ଵାନ ଅରୁଚିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ନେଇ କମଲନାଥଙ୍କୁ କଠୋର ଶବ୍ଦରେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସହ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ନିରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts