Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

୧୩ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଫାଇନ୍ : ଡୋମିନସ୍‌କୁ ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ

20/12/2019 at 4:59 PM

ଚଣ୍ଡିଗଡ୨୦.୧୨– ମାତ୍ର ୧୩ ଟଙ୍କା ୩୩ ପଇସାର କ୍ୟାରି ବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫୁଡ ଚେନ୍ ଡୋମିନସ୍ ଗଣିବ ବଡ ଅଙ୍କର ଜରିମାନା । ଦୁଇଟି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଡୋମିନସ୍ ଉପରେ ଏପରି ଫାଇନ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ସ୍ଥିତ ଷ୍ଟେଟ୍ କନଜ୍ୟୁମର ଡିସପୁଟ୍ସ ରିଡ୍ରେସାଲ କମିଶନ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ର ସେକ୍ଟର ୮ ରେ ଥିବା ଡୋମିନସ୍ ଆଉଟଲେଟ ଉପରେ ହିଁ ପଡିଛି ଏହି ଦଣ୍ଡ ।

ଦୁଇଟି ମାମାଲାରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ  କ୍ୟାରି ବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ୧୩ ଟଙ୍କା ୩୩ ପଇସା  ନେଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଁଏ କ୍ଷତି ପୂରଣ ଦେବାକୁ କନଜ୍ୟୁମର ଡିସପୁଟ୍ସ ରିଡ୍ରେସାଲ କମିଶନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତି ରାଜ ଶେଖର ଅଟ୍ଟ୍ରି  ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି, ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକିଙ୍ଗ ବାବଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ତଥା ସେହି ସାମଗ୍ରୀକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବାର ତରିକା ବାବଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ଲଦିବାର ଅଧିକାର ଡୋମିନସ୍ ର ନାହିଁ ।

ଚଣ୍ଡିଗଡ ସେକ୍ଟର ୮ ରେ ଥିବା ଡୋମିନସ ଆଉଟଲେଟ ବିରୋଧରେ ପଙ୍କଜ ଚାନ୍ଦଗୋଠିଆ ଏବଂ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବନସାଲ ଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ  କନଜ୍ୟୁମର ଡିସପୁଟ୍ସ ରିଡ୍ରେସାଲ କମିଶନ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।ପଙ୍କଜ ଡୋମିନସ୍ରୁ  ଅର୍ଡର ମୁତାବକ ଏକ ପିଜା ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ଡୋମିନସ ତାଙ୍କୁ ୩୦୫ ଟଙ୍କା ୮୯ ପଇସା ର ବିଲ୍ ଦେଇଥିଲା । ସେଥିରେ କ୍ୟାରି ବ୍ୟାଗ୍ ବାବଦ ୧୩ ଟଙ୍କା ୩୩ ପଇସାର ହିସାବ ମିଶିଥିଲା ।ସେହିପରି ସମାନ ପ୍ରକାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଜିତେନ୍ଦ୍ର । ତେବେ କନଜ୍ୟୁମର ଫୋରମ ୧ ଏବଂ କନଜ୍ୟୁମର ଫୋରମ୍-୨ରେ ଏହି ଦୁଇ ମାମାଲାର ଶୁଣାଣି କରି  କମିଶନ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଁଏ ଜରିମାନା ଭରିବାକୁ ଡୋମିନସ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts