Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ମେହୁଲ ଚୋକସୀକୁ ବଡ ଝଟକା : ଜାମିନ୍ ଦେବାକୁ ମନା କଲେ ଡୋମିନିକା ହାଇକୋର୍ଟ

12/06/2021 at 7:02 AM

ସେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ସ ୧୨/୬ : ପିଏନବି ସ୍କାମରେ ପଳାତକ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଡୋମିନିକା ହାଇକୋର୍ଟ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ବିମାନ ଯାତ୍ରା ବିପଦ କାରଣରୁ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଡୋମିନିକା ହାଇକୋର୍ଟରେ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାରିକୋମ ନାଗରିକ ଭାବରେ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯେଉଁ ପ୍ରକାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି, ସେପରି ଅପରାଧ ଜାମିନ ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପ ହଜାରେ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଦେବା କଥା । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନାହିଁ, ତେଣୁ ସେ ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିବା ବିପଦ ଜନକ ହେବ । ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ଜମାନତ ରାଶି ନେଇ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦିଆଯାଉ ।

ସେପଟେ ସରକାରୀ ଓକିଲ ଲେନୋକ୍ସ ଲରେନ୍ସ ଏହି ଜାମିନକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଲେନୋକ୍ସ ଲରେନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେହୁଲ ଚୋକସି ବିମାନରେ ଯିବା ବିପଦ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରପୋଲରୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ସରକାରୀ ଓକିଲ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେହୁଲ ଚୋକସି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଭିଯୋଗ କରିନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବାର କୌଣସି ସମସ୍ୟା ନାହିଁ । ଚୋକସିଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଯୁକ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ କୋର୍ଟ ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉ କି, ଡୋମିନିକାରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ମେହୁଲ ଚୋକସିଙ୍କ ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ ଅଛି । ରୋଜୋ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ମେହୁଲ ଚୋକସି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଯାଇଥିଲେ । ସମାନ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହାଇକୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ସେଠାରୁ ମଧ୍ୟ ମେହୁଲ ଚୋକସି ଜାମିନ ପାଇପାରିନଥିଲେ । ମେ ୨୩ ରେ, ମେହୁଲ ଚୋକସି ଆଣ୍ଟିଗୁଆରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts