Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, ଜାଣନ୍ତୁ ନୂଆ ମୂଲ୍ୟ କେତେ ହେଲା

1/11/2019 at 9:39 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୧୧: ପୁଣି ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି । ଲଗାତର ତ୍ରୈମାସରେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଯାହା ସାଧାରଣ ଲୋକର ଜୀବନଶୈଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି । ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରଗୁଡିକରେ ବିନା ସବସିଡି ବିଶିଷ୍ଟ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ପ୍ରାୟ ୭୬.୫ ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି ।

ବର୍ଦ୍ଧିତ ମୂଲ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୪.୨ କେଜିର ବିନା ସବସିଡି ବିଶିଷ୍ଟ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୬୮୧.୫୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିପରି କଲିକତାରେ ୭୦୬ ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୫୧ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୬୯୬ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ୧୯ କେଜିର ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୨୦୪ଟଙ୍କା, କଲିକତାରେ ୧୨୫୮ ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୧୫୧.୫୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୧୩୧୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ମଧ୍ୟ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦାମ୍ ବଢିଥିଲା । ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରଗୁଡିକରେ ବିନା ସବସିଡି ବିଶିଷ୍ଟ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୫ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ୧୪.୨ କେଜିର ବିନା ସବସିଡି ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ  ୬୦୫ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ କଲିକତାରେ ୬୩୦ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୫୭୪.୫୦ ଟଙ୍କା, ଚେନ୍ନାଇରେ ୬୨୦ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ୧୯ କେଜିର ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୦୮୫ଟଙ୍କା, କଲିକତାରେ ୧୧୩୯.୫୦ ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦୩୨.୫୦ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୧୧୯୯ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ମଧ୍ୟ ୧୪.୨ କେଜିର ବିନା ସବସିଡି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୫୯୦ଟଙ୍କା, କଲିକତାରେ ୬୧୬.୫୦ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୫୬୨ଟଙ୍କା, ଚେନ୍ନାଇରେ ୬୦୬.୫୦ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ୧୯ କେଜିର ସିଲିଣ୍ଡରର ଦାମ୍ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୦୫୪.୫୦ଟଙ୍କା, କଲିକତାରେ ୧୧୧୪.୫୦ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୦୦୮.୫୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୧୧୭୪.୫୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

   Related Posts