Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ମୋବାଇଲରେ ଡୁଆଲ ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏ ଖବର ଅତି ଜରୁରୀ

15/08/2019 at 6:14 PM

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଏକାଧିକ ସିମ୍ ସୁବିଧା ସହ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ଗୋଟେ ଫୋନରେ ଗ୍ରାହକ ଦୁଇଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର  କରୁଛନ୍ତି। ଗୋଟେ ସିମ୍‌କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଟିକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା ଦୁଇଟିରୁ  ଗୋଟେ ସିମ୍‌ କମ୍ପାନିକୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଟେଲିକମ୍ ଜଗତକୁ ଜିଓ ସିମ୍ ଆସିବା ପରେ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀର ଅନ୍ୟ ସିମ୍‌ଗୁଡିକକୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ୩୫ ଟଙ୍କା ରିଚାର୍ଜ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଦେଇଛି। ଏହା ଦ୍ବାର ଦୁଇଟି ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଗ୍ରାହହଙ୍କୁ ହରାଇରାଣ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଖୋଜିଛି ରିଲାନ୍ସ।

ଟେଲିକମର ନୂଆ ନିୟମନୁସାରେ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଦୁଇଟି ସିମ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟେ ସିମ୍‌​‌ରେ ରିଚାର୍ଜ କଲେ ଅନ୍ୟ ସିମ୍‌ଟିର ଭ୍ୟାଲିଡିଟି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିବ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ଜିଓ ସିମ୍ ସହ ଲିଙ୍କ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଜିଓର ଅଲଲିମିଟେଡ ରିଚାର୍ଜ କରିବା ଦ୍ବାରା ଅନ୍ୟ ସିମ୍‌ଟି ଭ୍ୟାଲିଡିଟି ବଢ଼ିଯିବ। ଗୋଟିଏ ମୋବାଇଲରେ ଦୁଇଟି ସିମ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ୟୁଜର୍ସ ଗୋଟିଏ ସିମ୍‌ରେ ଅନଲିମିଟେଡ୍‌ ରିଚାର୍ଜ କରିବା ଦ୍ବାରା ଅନ୍ୟ ସିମ୍‌ର ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିବ। ଦିନରେ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ରିଚାର୍ଜ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସ୍କିମ ଫାଇଦା ଦେବ।

   Related Posts