Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ ଶେଷ ମଙ୍ଗଳବାରରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ବିଶେଷ ଉପାୟ, ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ହନୁମାନ

22/06/2021 at 11:56 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୬: ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାସ ଚାଲିଛି । ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଏହି ମାସର ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ଦିନ ବଡ ମଙ୍ଗଳ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଏ । ଏହି ଦିନଗୁଡ଼ିକ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଏହି ଦିନକୁ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଏ । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭଣ୍ଡାର ଏବଂ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ ପୂଜା ଏବଂ କିଛି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ବଡ ବଡ ସଙ୍କଟରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଥାଏ। ଆଜି ହେଉଛି ବର୍ଷର ଶେଷ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି କିଛି ଉପାୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ …

PunjabKesari

ସଙ୍କଟ ଟାଳିବା ପାଇଁ:

ସଙ୍କଟମୋଚନ ହନୁମାନ ସମସ୍ତ ସଙ୍କଟକୁ ହରଣ କରିଥାନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ କୁୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ତେବେ ବଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ, ହନୁମାନଙ୍କୁ ୨ ଗୋଲାପ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ନାମ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାରୁ ରକ୍ଷା କରିବ।

ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଁ:

ଯଦି ଆପଣ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ରଗତି କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଶୁଭ ଦିନରେ ଓସ୍ତ ଗଛ ମୁଳେ ସୋରିଷ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ, ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଅନାଇ ବସି ରାମଙ୍କ ନାମର ପ୍ରାୟ ୧୧ ମାଳା ଜପ କରନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଭୁଲ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗି ତାଙ୍କ କୃପା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ।

ମନସ୍କାମନା ପୁରଣ ପାଇଁ:

ଏହି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦେଶୀ ଘିଅର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଗୋଲାପର ଏକ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ସମୟରେ ବଜରଙ୍ଗ ବାଣ ପାଠ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ ।

ମଙ୍ଗଳ ଦୋଷ ଦୁର କରିବା ପାଇଁ:

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଜସ୍ମିନ୍ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା, ରାଶିରେ ଥିବା ମଙ୍ଗଲ ଦୋଶ ଦୁର ହେବ ଏବଂ ଅସୁବିଧାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିବ।

   Related Posts