Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଗୁରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ, ବଦଳିଯିବ ଭାଗ୍ୟ

24/07/2021 at 3:45 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୭ : ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆଶାଢ ମାସ ଶୁକ୍ଲ ପକ୍ଷର ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ଗୁରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା କୁହାଯାଏ । ଏହି ଦିନ ଗୁରୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ ରହିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ପର୍ବ ୨୪ ଜୁଲାଇରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଏହି ଦିନ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ କରାଯାଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକାଗ୍ରତା, ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ସ୍ମୃତି ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢିଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ …

PunjabKesari

କେସର ତିଳକ :

ଜ୍ୟୋତିଷ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଅପଣଙ୍କ ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥାଏ ଅର୍ଥାତ କୌଣସି ଲେଖା-ପଢା ମନେ ରହୁ ନଥାଏ, ତେବେ କେସରକୁ ନେଇ ଗଙ୍ଗା ଜଳରେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଗୁରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଠାରୁ ଲଗାତାର ୪୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଥା, ଗଳା ଏବଂ ନାଭିରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏକାଗ୍ରତା ଏବଂ ସ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବଢିଥାଏ ।

ଓସ୍ତ ଗଛ ମୂଳରେ ଜଳ ଢାଳନ୍ତୁ :

ଯଦି କୁଣ୍ଡଳୀରେ କୌଣସି ଦୋଷ ରହିଥାଏ ତେବେ ଗୁରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଓସ୍ତ ଗଛ ମୂଳରେ ଜଳ ଢାଳନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ଗଛରେ ସାତ ପରସ୍ତ ବ୍ରତ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

କଦଳୀ ଗଛ ଦାନ କରନ୍ତୁ :

ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ଗୁରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀ-ନାରାୟଣ ମନ୍ଦିରରେ ଦୁଇଟି କଦଳୀ ଗଛ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୁର ହୋଇଥାଏ ।

PunjabKesari

ହଳଦୀଆ ବସ୍ତ୍ର କିମ୍ବା ଫୁଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ :

ସଠିକ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କିମ୍ବା ଜ୍ଞାନ ପ୍ରାପ୍ତ ପାଇଁ ନିଜ ଗୁରୁଙ୍କୁ ହଳଦୀଆ ବସ୍ତ୍ର, ଫୁଲ ତଥା ହଳଦୀଆ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗୁରୁଙ୍କ ଆଶିର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି କାହାର ଗୁରୁ ନଥାଏ ତେବେ ସେମାନେ ଭଗବାନ ଶିବ,ବିଷ୍ଣୁ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ସେ ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଦାନ କରିପାରିବେ।

ଚଉଁରା ମୂଳରେ ମୂଦ୍ରା ପୋତନ୍ତୁ :

ଚାକିରି ମିଳିବାରେ ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ନିରଳା ସ୍ଥାନ କିମ୍ବା ଚଉଁରା ମୂଳରେ ଗୋଟିଏ ମୂଦ୍ରାକୁ ପୋତନ୍ତୁ । ମୂଦ୍ରାକୁ ପୋତିବା ପରେ ପଛକୁ ଅନାଇ ଦେଖିବେ ନାହିଁ । ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶୀଘ୍ର ଚାକିରି ମିଳିଥାଏ ।

   Related Posts