Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

ଉନ୍ନାଓ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଶେଷକଥା, ”ମୋତେ ନ୍ୟାୟ ଦରକାର, ଭାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବୁ ନାହିଁ’’

7/12/2019 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୧୨ – ଉନ୍ନାଓ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ସଫଦରଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ଲକ୍ଷ୍ମୌରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଶରୀରର ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ଜଳିଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ରାତି ୧୧.୧୦ରେ ତାଙ୍କର ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ୪୪ ଘଣ୍ଟାର ସଂଘର୍ଷ ପରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ଉନ୍ନାଓ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତା।

ମୃତ୍ୟୁଠୁ ବେଶୀ ବେଦନା ଦାୟକ ଶେଷ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଆକୁଳ ନିବେଦନ। ପୀଡ଼ିତା ଶେଷ ସମୟରେ ନ୍ୟାୟ ମାଗିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ମୋ ସହ ଏଭଳି ଯିଏ କରିଛି ତାକୁ କଠୋର୍ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଉଚିତ୍‌’। ଶେଷ ସମୟରେ ପୀଡ଼ିତା କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ମରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହିଁ, ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଭାଇ, ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବୁ ନାହିଁ। ଏହା ଥିଲା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କର ତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ସହ  ଶେଷ କଥାବାର୍ତ୍ତା । 

ପ୍ରଥମେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଗାଁର ଶିବମ ତ୍ରିବେଦୀ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ପ୍ରେମଜାଲରେ ଫସାଇଥିଲା । ପରେ ବିବାହର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ରାଏବରେଲି ନେଇ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ଏପିରି କି ତାଙ୍କର ଭିଡିଓ ସୁଟ୍ କରି ବ୍ଲାକମେଲ୍ ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲା । ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲର ଧମକ ଦେଇ ସେ ଏକାଧିକ ଥର ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ଏପରିକି ଶିବମ ଓ ତାର ସାଙ୍ଗ ଶୁଭମ୍ ମିଶି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଏଫଆଇଆରରେ ଉଲ୍ଲେଖ  କରିଥିଲେ ପୀଡ଼ିତା । ଥାନାରେ ମାମଲା ପରେ ଶିବମ ଓ ଶୁଭମକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । ତେବେ ଶୁଭମକୁ ପୋଲିସ କ୍ଲିନଚିଟ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଶିବମ କିଛି ଦିନ ହେବ ବେଲରେ ମୁକୁଳିଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଜେଲରୁ ମୁକିଳିବା ପରେ ଶିବମ ଓ ଶୁଭମ୍ ଅଲଗା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲେ। ଘଟଣା ଘଟିବା ଦିନ ଭୋର ୪ଟାରେ ପୀଡ଼ିତା ରାୟବରେଲି ଯିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟେସନ ଯାଉଥିଲେ । ସେଦିନ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଆରୋପୀ ଶିବମ ଓ ଶୁଭମ ସହିତ ହରିଶଙ୍କର ତ୍ରିବେଦୀ, ରାମକିଶୋର ଓ ଉମେଶ ମିଶି ଗାଁଠୁ ତିନି ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ କିରୋସିନି ଢାଳି ତାଙ୍କୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ ।

ପୀଡ଼ିତା ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ମିଟର ଧାଇଁବା ପରେ ଗାଁ ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ତାଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଶେଷରେ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀର ସଫଦରଜଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଘଟଣାରେ ସମସ୍ତ ୫ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିସାରିଛି ପୋଲିସ । ମାମଲାର ଛାନଭିନ୍ ପାଇଁ ଏସଆଇଟି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସିଏମ୍ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ।

   Related Posts