Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ: ଆଇସିସି ଓ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ଖୋଲାଖୋଲି କହିଦେଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ମଣିଷ, ପେଟ୍ରୋଲରେ ଚାଲନ୍ତିନି

9/11/2021 at 12:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୧୧: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରୁ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଲାଗି ରହିଛି ବହୁ ତର୍କବିତର୍କ । ଚାଲିଛି ପରାଜୟ ପୋଷ୍ଟ ମର୍ଟମ । ତେବେ ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମାନସିକ ଥକାପଣ ବିଷୟରେ କିଛି ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ ।

ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରୁ ଫେରିପାରିବେ। ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ତାଙ୍କର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଥକାପଣ ବିଷୟରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କୌଣସି ବାହାନା କରୁନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ପ୍ରାୟ ୬ ମାସ ଧରି ଏକ ବାୟୋ ବବୁଲରେ ଅଛୁ । ଯଦି ଆମେ ଆଇପିଏଲ ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟରେ କିଛିଟା ଗ୍ୟାପ୍ ପାଇଥାନ୍ତୁ ତାହେଲେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ।

ଯେଉଁମାନେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ମଣିଷ, ସେମାନେ ପେଟ୍ରୋଲରେ ଚାଲୁଥିବା ଗାଡି ନୁହଁନ୍ତି । ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଏହା ମନକୁ ଆସୁଛି । ମୁଁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଥକ୍କିଯାଇଛି । କାରଣ ବୟସ ହୋଇଗଲାଣି । ଏହା ପ୍ରଥମ କାରଣ ହୋଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ ଭାବେ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପରାଜୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଛୁ ଏବଂ ହାରିବାକୁ ଭୟ କରୁନାହୁଁ । ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ମ୍ୟାଚ୍ ହରାଇ ପାରିବ କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଆମେ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିନାହୁଁ କାରଣ ଆମେ X ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ହରାଇଥିଲୁ ।

ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ବିଷୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ କଥା ହେଉଛି ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଦଳ ଅଛି, ଯାହାକି ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଅତି କମରେ ଚାରି ବର୍ଷ ଦୂରରେ ଅଛି । ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅବଶ୍ୟ ଆମର ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳି । ତାଙ୍କ ସ୍ତର ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦଳକୁ ବହୁତ ଆଗେଇ ନେବ । କାରଣ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଅଟନ୍ତି ।

   Related Posts