Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ପଛକୁ ପଛ ଧକ୍କା ହେଲେ ୮ ଗାଡ଼ି ; ୩ ମୃତ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

ଏହି ଫଳ ଖାଇବା ପରେ କେବେ ବି ପିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ପାଣି, ନଚେତ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପଡିପାରେ ଭାରି

22/04/2021 at 12:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୪: ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହି କଥା ଅନେକ ଥର ପଢିଛନ୍ତି ଏବଂ ଶୁଣିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ । ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ଏହା ହଜମକାରୀ ରସକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ହଜମ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ । ଖାଦ୍ୟର ଅଧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ପାଣି ପିଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତି । ତଥାପି, ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଖାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଉଷୁମ ପାଣି ପିଆଯାଇପାରେ । କେବଳ ଖାଦ୍ୟ ନୁହେଁ, ଏପରି ଅନେକ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଅଛି ଯାହା ପରେ ତୁରନ୍ତ ପାଣି ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ।

Bananas | The Nutrition Source | Harvard T.H. Chan School of Public Health

କଦଳୀ :

ଫଳ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏଥିରେ କଦଳୀ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଯଦି ଆପଣ କଦଳୀ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ହଜମ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । କଦଳୀ ଖାଇବା ପରେ ଅତିକମରେ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଣି ନ ପିଇବା ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Watermelon allergy: Symptoms, diagnosis, and what to avoid

ତରଭୁଜ :

ଅନେକ ପୁଷ୍ଟିକର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ତରଭୁଜ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଇବାକୁ ମନା କରନ୍ତି । ତରଭୁଜରେ ୯୦-୯୫ ପ୍ରତିଶତ ଜଳ ଥାଏ । ତରଭୁଜ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମକାରୀ ରସ ଡାଇଲୁଟ୍ ହୋଇଯାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ଫୁଲିଯାଏ ଏବଂ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ।

You're About to Meet Your New Favorite Citrus Fruit | Cooking Light

ଖଟା ଫଳ :

କମଳା, ଲେମ୍ବୁ, ଅଁଳା ପରି ଖଟା ଫଳ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ନ ପିଇବା ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । କିଛି ଖାଇବା ପରେ ଡାଇଜେଷ୍ଟିଭ୍ ସିଷ୍ଟମ କିଛି ଏସିଡ୍ ବାହାର କରିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଖଟା ଫଳ ଖାଇବା ପରେ ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ପିଏଟ୍ ସନ୍ତୁଳନ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଫଳଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ହଜମ ହୋଇନଥାଏ, ଯାହା ଅମ୍ଳତା ସୃଷ୍ଟି କରେ ।

9 Milk Nutrition Facts You Need to Know | Milk Life

କ୍ଷୀର :

ଯଦି ଆପଣ କ୍ଷୀର ପିଇବା ପରେ ପାଣି ପିଅନ୍ତି, କ୍ଷୀର ପ୍ରୋଟିନ୍ ର ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ଧୀର ହୋଇଯାଏ । ଏହା ଅମ୍ଳତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

   Related Posts