Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୭୩୩ ମୃତ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୧୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆରେ ମାତିଛନ୍ତି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଏକର ଏକର ଫସଲ
  • ||
  • ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ପଛକୁ ପଛ ଧକ୍କା ହେଲେ ୮ ଗାଡ଼ି ; ୩ ମୃତ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

ଘରେ ଆପଣ ବି ବେଡ଼ ତଳେ ରଖୁଛନ୍ତି କି ଜିନିଷପତ୍ର ? ଜୀବନ ଉପରେ ପଡିଥାଏ ଏହିସବୁ ପ୍ରଭାବ

2/05/2021 at 6:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨/୦୫ : ଆଜିକାଲି ଘରେ ଜାଗା ଅଭାବରୁ ଲୋକେ ବେଡ଼କୁ ଦିୱାନ ଭଳି କରି ସେଥିରେ ଜିନିଷ ପତ୍ର ରଖି ଦେଉଛନ୍ତି | ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହାକୁ ଦୋଷ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ଏହାଦ୍ୱାରା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ | ଏହା ନିଦ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ତାଛଡା ପରିବାରରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତିର ମଧ୍ୟ ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଥାଏ |    

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ବିଛଣା ତଳେ ବା ବେଡ଼ ତଳେ ସ୍ଵଛ ରହିବା ଦରକାର | ଏହାଦ୍ୱାରା ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚାର ହୋଇଥାଏ | ଫଳରେ ଭଲ ନିଦ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ଓ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରୁ ବ୍ୟକ୍ତି ବଞ୍ଚିତ ହୁଏ | ବେଡ଼କୁ କେବେ ବି କୋଠରୀର କୌଣସି କୋଣରେ କାନ୍ଥ ସହ ଲଗାଇ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ବାୟୁ ପ୍ରବାହ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ | 

କିଛି ଲୋକେ ବେଡ଼ ତଳେ ଝାଡୁ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅଦରକାରୀ ଆଦି ମଧ୍ୟ ରଖିଦେଇଥାନ୍ତି | ଏହିଭଳି କାମ ଭୁଲରେ କରିବା କଥା ନୁହେଁ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥାଏ | ଏହିଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ କଳହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ | ବିଛଣା ସର୍ବଦା ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଓ ସମତଳ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | ବିଛଣାର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଉଚ୍ଚ ନୀଚ ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ |

ଗଦି କିମ୍ବା ବେଡ଼ସିଟ ତଳେ ମଧ୍ୟ କିଛି ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ନିତ୍ୟ ବିଛଣା ତ୍ୟାଗ କରିବା ପରେ ଶେଜକୁ ସାଇଜ କରିବା ଉଚିତ | ବେଡ଼ ସର୍ବଦା କୋଠରୀର ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ | ମନେ ରଖନ୍ତୁ ବେଡ଼ ସବୁବେଳେ କାଠରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଦରକାର |

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଓଜନିଆ ଵସ୍ତୁ ରଖିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ଖଟ ବା ବେଡ଼ ଓଜନିଆ ଵସ୍ତୁ | ଶୋଇବା ପରେ ଏହା ଆହୁରି ଓଜନିଆ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ବେଡ଼ ରଖିବା ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ | ବେଡ଼ର କୌଣସି କୋଣରୁ ଆଇନା ବା ଦର୍ପଣ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ଶୋଇବା ସମୟରେ ଗୋଡ କବାଟ କିମ୍ବା ଝରକା ଆଡକୁ ଯେମିତି ନ ହୁଏ ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଉଚିତ | ଘର କିମ୍ବା କୋଠରୀର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ବେଡ଼ ପକାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ | ଘରେ ବେଡ଼ ପକାଇବା ସମୟରେ ଏହିସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ |

   Related Posts