Thursday, July 18, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳରୁ ମିଳିଥିବା ନରକଙ୍କାଳର ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ ହେବ, ତା ପରେ ଖୋଜାଯିବ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ

ପୁରୀ ୧୭|୯: ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳରୁ ମିଳିଥିବା ନରକଙ୍କାଳର ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ ହେବ । ହେଲେ ତା’ ପୂର୍ବରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଫୋରେନସିକ୍ ଲ୍ୟାବ୍ରୁ ଏ ନେଇ କିଛିଟା ସୁରାକ୍ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ମିଳିଥିବା ନରକଙ୍କାଳଟି ଭୁବନେଶ୍ବରର ଜଣେ ଯୁବକ ମାନସ ଦାସଙ୍କର ବୋଲି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡିଏନ୍‌ଏ ଟେଷ୍ଟ ନଆସିଲେ ପୋଲିସ କିଛି କରିପାରିବନି ।
ନରକଙ୍କାଳ ଦେହରେ ପାଉଁସିଆ ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଣ୍ଟ୍ । କଳାରଙ୍ଗର ବେଲଟ୍ ଦେଖି କଙ୍କାଳଟି ଭୁବନେଶ୍ବରର ମାନସ ଦାସଙ୍କର ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ ଗତକାଲି ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଅସଲ ପରିଚୟ ଜାଣିବାକୁ ପୋଲିସ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଫରେନ୍ସିକ୍ ଲ୍ୟାବ୍ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟକୁ । ବେଳାଭୂମିରୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ମୋବାଇଲ ସମ୍ପର୍କରେ ତନାଘନା କରିବାକୁ ଯାଇ ଏହି ନରକଙ୍କାଳ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ପୋଲିସ ।
ମାନସଙ୍କ ପରିବାରର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗଲା ୨୭ ତାରିଖରେ ପାରିବାରିକ ଅଶାନ୍ତି ଯୋଗୁଁ ମାନସ ଘରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ । ୩ଦିନ ଧରି ପୁରୀର ଏକ ଲଜରେ ରହିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ମୋବାଇଲ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ।ତେବେତେ ତେବେ ମାନସକୁ କେହି ମାରି ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରକୂଳରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ପ୍ରକୃତରେ ମିଳିଥିବା ନରକଙ୍କାଳ ମାସନ ଦାସଙ୍କ କି ନୁହେଁ ତାହା ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ହିଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିବ ।
୨୭ରୁ ଘର ଛାଡ଼ି ଆସିଥିବା ମାନସଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଞ୍ଚେଶ୍ବର ଥାନାରେ ଏକ ମିସିଂ ରିପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ତଦନ୍ତ କରୁଥିଲା ପୋଲିସ । ତେବେ ମିଳିଥିବା ମୋବାଇଲରୁ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଥିଲା ସୁରାକ୍ । ୭ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେଇ ମୋବାଇଲରୁ ମାନସ ଘରଲୋକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହ ଚାର୍ଟିଂ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ।
ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନର କଙ୍କାଳ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଉପରୁ ପରଦା ଖୋଲିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚାଲେଂଜ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଏମିତିରେ ଏବେ ଅପେକ୍ଷା ଫୋରେନସିକ୍ ଲ୍ୟାବ୍ର ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟକୁ । ଦରକାର ପଡ଼ିଲେ କଙ୍କାଳ ଡିଏନଏ ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ । ଥରେ କଙ୍କାଳଟି ମାନସ ଦାସଙ୍କର ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲେ ପୁଣି ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ସହ ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଖୋଜିବ ପୋଲିସ ।

632 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର