Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ବର୍ଷେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର ନକଲେ ମିଳିବ ୭୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର; ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି …

17/12/2018 at 4:54 PM

ଆଜିକା ଦୁନିଆରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିହାତି ଜରୁରୀ | ଦିନର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ଫୋନରେ ହିଁ କଟିଥାଏ | କୋକାକୋଲାର ଭିଟାମିନ ୱାଟର ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର ନକରିବା ପାଇଁ ଏକ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛି | ଏହି କମ୍ପାନୀ ୭୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି |


ତେବେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀର କିଛିଟା ନିୟମ ରହିଛି | ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ଆମେରିକୀୟ କମ୍ପାନୀର ସର୍ତ ହେଲା ଯେ, ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ନାହିଁ | ଏହି କମ୍ପାନୀ ସ୍କ୍ରଲ ଫ୍ରି ନାମକ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଲା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଛଡ଼େଇବା | ତେବେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବା ପାଇଁ ଦିନେ କି ଦୁଇଦିନ ନାହିଁ ବରଂ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ବ୍ୟବହାର ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ |


ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ସମୟସୀମା ୨୦୧୯ ମସିହା ଜାନୁଆରୀ ୮ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି | ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ କ୍ରିଏଟିଭ ଟ୍ୱିଟ କିମ୍ବା ଇଷ୍ଟଗ୍ରାମରେ ପୋଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏଣ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହେଲେ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ଛାଡି ବର୍ଷେ ରହିବାକୁ ହେବ |


ତେବେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀ ୧୯୯୬ ମସିହାର ଫୋନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଦିଆଯିବ | ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଫୋନରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ | ତେବେ ଏଥିରେ ଆପଣ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଚଳେଇ ପାରିବେନାହିଁ କି ଗୀତ ଶୁଣି ପାରିବେ ନାହିଁ | ଏକଥା ଆପଣ ବି ଜାଣିଥିବେ | ଏଥିରେ କେବଳ କଥା ହେଇ ପାରିବେ | ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଛୁଟି ଦିଆଯାଇଛି | ଏହି ଛୁଟି ଦିନରେ ସେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଲାପଟପ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ | ଚାହିଁଲେ ଗୁଗୁଲ ହୋମ କିମ୍ବା ଆଲେକ୍ସା ଡିଭାଇସ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ମୋବାଇଲ କିମ୍ବା ଟାବଲେଟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ |


ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଆପଣ ଯେଉଁ ଟ୍ୱିଟ କିମ୍ବା ଇନ୍ଷ୍ଟଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟ କରିବେ ସେଥିରେ # ଟ୍ୟାଗ ଦେଇ NoPhoneForaYear ଏବଂ ଆପଣ କେମିତି ଫୋନ ବିନା ବର୍ଷେ ରହିବେ ତାହା ଲେଖିବାକୁ ହେବ |
ଯଦି ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବିନା ୬ ମାସ ବି ରହି ପାରୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କୁ ୭.୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | 


କମ୍ପାନୀ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ତିନିଟି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଜଜ କରାଯିବ | ଏଥିରେ କ୍ରିଏଟିଭିଟି, ଅରିଜିନାଲିଟି ଏବଂ ହ୍ୟୁମର ସାମିଲ ଅଛି | ଏଥିରେ ଯିଏ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବେ ସେ ଜିତିବେ |


ତେବେ ବର୍ଷେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିନଥିବା କମ୍ପାନୀ କେମିତି ଜାଣିବ ?
ଆପଣ ବର୍ଷେ କାଳ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ନା ନାହିଁ ସେ ନେଇ କମ୍ପାନୀ ଲାଏ ଡ଼ିଟେକ୍ଟର ଟେଷ୍ଟ କରିବ | ଏହା ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବ | ଲାଏ ଡ଼ିଟେକ୍ଟର ଟେଷ୍ଟରେ ପାସ ହୋଇଗଲେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ ନହେଲେ ଫେଲ |

   Related Posts