Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଅଫିସ ବାହାରେ ଅଫିସର, ଭିତର ତାଲା : ଜିଲ୍ଲାପାଳ ୧୦ ଦିନିଆ ଛୁଟିରେ ଥିବାରୁ ହଟହଟା ହେଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

25/12/2018 at 5:21 PM

ମାଲକାନଗିରି ୨୫/୧୨ : ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦରେ ଲାଗିପାରୁ ନାହି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛେଦ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମନିଷ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଓ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୈଳୀକୁ ବିରୋଧ କରି ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟ ସାଚନ ସଚିବଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଯୋଧ୍ୟାକାନ୍ତ ସତପଥୀ । ତେବେ ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇନଥିବାରୁ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଭାବ ବଦଳି ହୋଇଥିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୁନଃ ତାଙ୍କୁ ମାଲକାନଗିରି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାବେ ଯୋଗଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅଯୋଧ୍ୟାକାନ୍ତ ଶତପଥିଙ୍କୁ ଏବେ ମିଳୁନାହି ପୂର୍ବସ୍ଥାନ । 

ଅଫିସ ବାହାରେ ଅଫିସର, ଭିତର ତାଲା । ପିଅନକୁ ତାଲା ଖୋଲିବାକୁ କହିଲେ ସେ ବି ଶୁଣୁନି । ଏହା ହେଉଛି ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅବସ୍ଥା । ଅଫିସ ବାହାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଯୋଧ୍ୟାକାନ୍ତ ସତପଥୀ । ଅଫିସକୁ ଆସି ତାଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ବାହାରେ ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ ବି କେହି ତାଲା ଖୋଲୁ ନାହାନ୍ତିଗତ ୨୨ ତାରିଖରୁ ସେ ମାଲକାନଗିରି ଫେରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଅଫିସ, ବାସ ଗୃହ, ସବୁଠି ଝୁଲୁଛି ତାଲା । ଏନେଇ ସେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମନିଷ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଟେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ୧୦ ଦିନିଆ ଛୁଟିରେ ଥିବାରୁ ତାହା ସମ୍ଭବ ହୋଇନାହିଁ । ତାଙ୍କ ଚ୍ୟାମ୍ବରରେ ତାଲା ପଡିଥିବା ବେଳେ ସେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ପିଅନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କୌଣସି ଅଫିସରଙ୍କ ପାଖରେ ଚାବି ନପାଇ ଶେଷରେ ନିଜାରତ ଅଫିସର, ପିଡି ଡିଆରଡିଏଙ୍କୁ ଯୋଗଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାହାଠାରୁ କୌଣସି ସଠିକ ଉତ୍ତର ମିଳିନାହିଁ । ତେଣୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଠିଆ ହେବା ପରେ ଫେରିବା ପାଇଁ ସେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମନିଷ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଓ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୈଳୀକୁ ବିରୋଧ କରି ମୁଖ୍ୟ ସାଚନ ସଚିବଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଯୋଧ୍ୟାକାନ୍ତ । ତେବେ ବିବାଦର ସମାଧାନ ହୋଇନଥିବାରୁ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଭାବ ରାୟଗଡାକୁ ବଦଳି ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପୁଣି ତାଙ୍କୁ ମାଲକାନଗିରି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାବେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ତେଣୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସେ ମାଲକାନଗିରି ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ରିଲିଭ୍‌ କରିନଥିଲେ ବି ଏବେ ଫେରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରହିବାକୁ କହୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ବେଶ ହଟହଟା ହେବାକୁ ପଡିଛି

ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ତାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଗାଡ଼ି ବି ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ବିନା ସୁରକ୍ଷାରେ ମାଲକାନଗିରି ଭଳି ମାଓ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ସେପଟେ ଦୁଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts