Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୦୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ବଢୁଛି ବର୍ଷା ଓ ପବନ, ରାସ୍ତାଘାଟ ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ଟ୍ରକ-ଇନୋଭା ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଅତିରିକ୍ତ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ପୃଥିବୀକୁ ବଡ ବିପଦ ! ମାଡି ଆସୁଛି ଗ୍ରହାଣୁ, ମାଡ ହେଲେ ପରମାଣୁ ବୋମାଠୁ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ
  • ||
  • ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ସର୍ଭିସ ରାଇଫଲରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା, ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ପ୍ରଭାବ : ମାଡି ଆସିବ ସମୁଦ୍ର, ଉଠିବ ବଡ ଜୁଆର
  • ||

ମାର ଶବ ପାଇଁ ବାପ-ପୁଅ କଳି ; ବାପା ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଶରୀର ଦାନ କରିଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ଅଡି ବସିଛନ୍ତି ସଂସ୍କାର ପାଇଁ, ୪ତାରିଖରୁ ପଡିରହିଛି ଶବ

10/11/2018 at 11:32 AM

ପୁରୀ ୧୦|୧୧: ମାଆ ଶବ ପାଇଁ ବାପ-ପୁଅ କଳି । ମୃତଦେହ ପାଇବାକୁ ଥାନାର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ପୁଅମାନେ । ପୁଅ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ  ଯେ, ବାପା ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଶବକୁ ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଦାନ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମାଆ ଶବ ନେଇ ଦାହ କରିବାକୁ ଅଡି ବସିଛନ୍ତି ପୁଅମାନେ । ଏଭଳି ଏକ ବିବାଦ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ପୁରୀ ବାସେଳି ସାହି ମିଶ୍ର ସାହିରେ ।

ଗଞ୍ଜାମ ସେରଗଡ ଅଞ୍ଚଳର କାଳୀଚରଣ ମିଶ୍ର ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁବାସିନୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଜୋନ୍-୫୬ର ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ ସୁବାସିନୀ । ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ପୁରୀରେ ରହିଆସୁଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ । ଗତ ୪ ତାରିଖରେ ପୁରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ମୃତଦେହକୁ ଦାନ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏନେଇ ସେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ବାସେଳୀ ସାହି ଥାନାକୁ ଅବଗତ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ପରିବାର ସହ ଅପଡ କାରଣରୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସେ ପୁରୀରେ ରହୁଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି । ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ମୃତଦେହ ପାଇଁ ପୁଅମାନେ ପୁରୀରେ ଚକ୍କର କାଟୁଛନ୍ତି । ଶବ ନେବା ଲାଗି ଅଡି ବସିଛନ୍ତି ।

ଏପଟେ କାଳୀଚରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ କହିବା କଥା, ବଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ପୁଅମାନେ ମାଆଙ୍କୁ ପଚାରୁନଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମରଶରୀର ଦାହ କରିବା ବଦଳରେ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ଦାନ କରିବା ସପକ୍ଷରେ ଯୁକ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି କାଳୀଚରଣ ମିଶ୍ର । ଚିରାଚରିତ ସାମାଜିକ ପ୍ରଥାରେ ଏକ ସଂସ୍କାର ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ସେ ମରଶରୀର ଦାନ କରିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts