Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଏସିଆ କପ୍ କ୍ରିକେଟ‌, ୨୦୨୨ରେ ଖେଳାଯିବ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଗୋପ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ସିଲ୍ : ମ୍ୟାନେଜର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରମ୍‌ଜାନ୍ ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲା ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ୭ଦିନ ବନ୍ଦ, ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଳନ ବାରଣ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ପ୍ରେମରେ ପ୍ରତାରଣା, ପ୍ରେମିକ ଦୁଆରେ ପ୍ରେମିକା, ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦେଇଛି ଧାରଣା
  • ||
  • କଟକ : ଗିରଫ ହେଲା ହାଇଦରର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବ୍, ସୋମବାର ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ କରିଥିଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାଲା, ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ରୂପା ଅଳଙ୍କାର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଭଡା ଘରୁ ମିଳିଲା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା

11/09/2018 at 10:20 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୧|୯: ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଡାକ୍ତର ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଜି ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିପାରେ । ଗତକାଲି ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଦୁଇ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ ଏବଂ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଦୁଲି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ । ଦାମ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଦଳର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦାମ ବାବୁଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର ପାଇଁ ଦଳ ଭିତରୁ ଚାପ ରହିଛି । ଦାମ ବାବୁଙ୍କ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦଳକୁ ବେଶୀ ଅଡୁଆରେ ପକାଇଲାଣି ।

ଅତୀତରେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ଯେପରି ନିଲମ୍ବିତ କରାଗଲା ସେହି ଢଙ୍ଗରେ ଦାମଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯିବ ନା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଘଡେଇଙ୍କ ଶୈଳୀରେ ଅର୍ଥାତ୍ ସିଧାସଳଖ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ତାକୁ ନେଇ ଦଳ ଭିତରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ ଚାଲିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର କିଛି ନେତା ବୈଜୟନ୍ତ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତ୍ରୀ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୩ ଜଣିଆ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦଳ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ଦଳ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଦଳରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଗଲା ଓ ପରେ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଘଡେଇଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ହୋଇନଥିଲେ । ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଏକ ଦୈନିକ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଘଡେଇଙ୍କ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା। ସେହି ଦିନ ତତ୍‌କ୍ଷଣାତ୍ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଘଡେଇଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଗଲା ।

ଏ ଦୁଇ ରାସ୍ତାରୁ କୋଉ ରାସ୍ତାରେ ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ତାକୁ ନେଇ ତର୍ଜମା ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କଲେ କିଛି ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ କି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଲଗା ଢଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

ଭିତରେ ଭିତରେ ଗୁମୁରୁଥିବା ଅଖା ଦୁର୍ନୀତିରେ ଦାମଙ୍କ ପୁଅ ସଂପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କଥା ଉଠିଥିଲା । ହୁଏତ ଏହି ଦୁର୍ନୀତିର ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇପାରେ । କଣ୍ଟାକୁ କଣ୍ଟାରେ କାଢିବା ନ୍ୟାୟରେ ଯେଉଁ ଦୁର୍ନୀତି କଥା କହି ଦାମ ବାହାବା ନେଉଛନ୍ତି ସେହି ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ବିଦା କରିବା ଉଚିତ୍ ହେବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଦଳ ବିଚାର କରୁଛି ।

   Related Posts