Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅସମ୍ମାନ : ଯୁବ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାରପିଟ ମାମଲାରେ ୨୪ ଗିରଫ, ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲା IMA

2/06/2021 at 4:49 PM

ହୋଜାଇ ୦୨/୦୬ : କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଲଗାତାର କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ଦିନ ରାତି ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରୁଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଭୁଲ ଟିକାକରଣ ନେଇ ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ଲୋକେ ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଆସାମରେ କିଛି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଆସାମ ହୋଜାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ଜଣେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କିଛି ଲୋକ ଯୁବ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ସରମା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୨୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ।


ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ ଆସାମରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ଆଇଏମଏ ମୁଖ୍ୟ ଡ.ଜେଏ ଜୟଲାଲ କହିଛନ୍ତି ଜେ, ‘ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ ଓ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଯୁବ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ ପାରିଥିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦୁଃଖିତ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା । ଏହିଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢାଇବା ଉଚିତ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଉଚିତ ।’
ସେ କହିଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ପରେ ଲୋକେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ନାନା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଲୋକେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ହମଲା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲଗୁଡିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଜୋନ ଘୋଷିତ ହେବା ଉଚିତ ଯେପରି ଡାକ୍ତର ସେଠାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ । ଏହିଭଳି ଘଟଣା ଯେପରି ଆଗକୁ ଆଉ ନ ଘଟୁ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି


ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ସରମା ବୁଧବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ହୋଜାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାରପିଟ କରିଥିବା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୨୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ପୋଲିସ ମାମଲାରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିବ ବୋଲି କହିଛି ଯେପରି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଯୁବ ଡାକ୍ତର ସିୟୁଜ କୁମାରଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ମାରପିଟ ମାମଲାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇପାରିବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts