Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ନଗରନିଗମ ବିରୋଧରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆବେଦନ କୋର୍ଟରେ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ, ସ୍ୱୀକୃତ ଯୋଜନାର କରିଛନ୍ତି ଉଲ୍ଲଂଘନ

1/01/2021 at 10:05 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧।୧: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରନୌତ ଫ୍ଲାଟରେ ଅନଧିକୃତ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ନିଗମକୁ ରୋକିବାକୁ କରିଥିବା ଆବେଦନ କୋର୍ଟ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଡିଣ୍ଡୋସୀ ଉପନଗରୀୟ ଦିବାନୀ କୋର୍ଟ ରନୌତ ବିଲ୍ଡିଂରେ ତାଙ୍କର ୩ଟି ଫ୍ଲାଟକୁ ମିସାଇବା ଲାଗି ସ୍ୱୀକୃତ ଯୋଜନାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।

ବିଚାରପତି ଏଲ.ଏସ୍. ଚୌହାନଙ୍କ ଅଦାଲତ ଶୁକ୍ରବାର ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଥିବା ବେଳେ ଆବେଦନ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନା ରନୌତ ମୁମ୍ବାଇର ଖାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ୧୬ ମହଲା ବିଲ୍ଡିଂର ପଞ୍ଚମ ମହଲାରେ ୩ଟି ଫ୍ଲାଟ କିଣିଛନ୍ତି। ଅଲଗା ଅଲଗା କିଣିଥିବା ୩ଟି ଘରକୁ ସେ ବିଲ୍ଟିଂରେ ଏକ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ପ୍ଲାନ ଅନୁସାରେ ସେ ଘରଗୁଡିକୁ ମିସାଇ ନାହାନ୍ତି।

ନିଜର ସୁବିଧା ଅନୁରୂପ ଘରଗୁଡିକୁ ସେ ଏକାଠି କରିବା ବେଳେ ବିଲ୍ଡିଂର ସୁରକ୍ଷା ଓ ପଡୋଶୀଙ୍କୁ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ନିଜ ଘରମାନଙ୍କ ସହ ବିଲ୍ଡିଂର ଶଙ୍କ, ଡକ୍ଟ ଓ ସର୍ବସାଧାରଣ ମାର୍ଗକୁ ନିଜ ଘରସହ ମିଶାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହା ସ୍ୱୀକୃତ ଯୋଜନାର ଗୁରୁତର ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ। ଏଥିଲାଗି ଉପଯୁକ୍ତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରି ଜରୁରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଏଥିଲାଗି ଏପରି କୌଣସି ମଞ୍ଜୁରି ନେଇ ନାହାନ୍ତି। ଏଣୁ ନିର୍ମାଣ ଭାଙ୍ଗିବାରୁ ନଗରନିଗମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ରୋକିପାରିବେନି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ଜାନୁୟାରୀ ୭ ତାରିଖରେ ମାମଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ ଘୋଷଣା କରିବେ।

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅବୈଧ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ବୃହନ୍ମୁମ୍ବାଇ ନଗରନିଗମ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୮ରେ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବି କଙ୍ଗନା ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ନିଜ ନିର୍ମାଣର ସୁଧାର କରିନାହାନ୍ତି କି ଏଥିଲାଗି ପ୍ରାଧିକୃତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ  ନିର୍ମାଣକୁ ସ୍ୱୀକୃତ କରାଇ ନାହାନ୍ତି। ଯେଉଁଥିଲାଗି ବିଏମସି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟ ଉପରେ ବୁଲ୍ଡୋଜର ଚଲାଇଥିଲେ।

   Related Posts