Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ଚକିତ ହୋଇଥିଲେ ଭେଙ୍ଗସରକାର, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଦେଇଥିଲେ ସୁଯୋଗ

8/04/2020 at 11:53 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୪:  ଦିଲ୍ଲୀପ ଭେଙ୍ଗସରକାର ପ୍ରଥମ ଥର ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ଚିହ୍ନିପାରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀପ ଚୟନ ସମିତିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ୨୦୦୬ରୁ ୨୦୦୮ ଯାଏଁ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ସେ ଆଗାମୀ ଦିନର ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ସେ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଥିବା ବେଳେ କୋହଲିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା ।

ସୋମବାର ନିଜର ୬୪ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ଅବସରରେ ଦିଲ୍ଲୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତିଭାକୁ ଚିହ୍ନିବା ତାଙ୍କର କାମ ଥିଲା । ଯଦି କେହି ପ୍ରତିଭାବାନ ତେବେ ତାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବା ଦରକାର । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ କୋହଲିଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । କୋହଲିଙ୍କ ଖେଳ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା । ସେ ଜୁନିଅର ଦଳରେ କୋହଲିଙ୍କ ଖେଳ ଦେଖିଥିଲେ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋହଲି ଆଗାମୀ ୧୫ ବର୍ଷ ଯାଏଁ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିପାରିବେ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା । କୋହଲି ଜଣେ ଅସାଧାରଣ ପ୍ରତିଭା । ଭଲ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ହେବା ପାଇଁ ଯାହା ଦରକାର ତାହା କୋହଲିଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଥିଲା । ତେବେ ସେହି ସମୟରେ କୋହଲିଙ୍କ ଚୟନକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ କେହି ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିନଥିଲେ । ସେ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ କୋହଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ । ସେ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି ଓ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିଲା । ଏବେ କୋହଲି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଭାବେ ପରିଚିତ । ସେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ନିଜ ନାମରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts