Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଦିଗବିଜୟ ପୁଣି କଲେ କଥାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କହିଲେ- କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଧାରା ୩୭୦ ପୁଣି ଲାଗୁ କରିବୁ, ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲେ ବିଜେପି ନେତା

12/06/2021 at 2:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨/୦୬: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ପୁଣି ଥରେ ଏକ ବିବାଦରେ ଫସିଛନ୍ତି । ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ସେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆସିଲେ କାଶ୍ମୀରରେ ୩୭୦ ଧାରାକୁ ପୁଣି ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଦିଗବିଜୟ ସିଂଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍ କ୍ଲବହାଉସରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ସାହଜେବ ଜିଲାନୀ ଦିଗବିଜୟଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ । ଭାରତରେ ସରକାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲେ ଓ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶାସନ ଗାଦିରୁ ହଟିଲେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରତି ରଣନୀତି କଣ ରହିବ ବୋଲି ଦିଗବିଜୟଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସମାଜ ପାଇଁ ଧର୍ମାନ୍ଧତା ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ । ହିନ୍ଦୁ, ମୁସଲିମ, ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଯେଉଁ ଧର୍ମ ହେଉ ନା କାହିଁକି କଠୋରପନ୍ଥୀ ସ୍ୱଭାବ ଠିକ୍ ନୁହେ । ଏହା ଗୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରେ ଓ ଘୃଣା ହିଂସାର ରୂପ ନିଏ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଧାରା ୩୭୦କୁ ହଟାଇବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ମତକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଦୁଃଖଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ । କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ଧାରା ୩୭୦ ଉପରେ ପୁଣିଥରେ ବିଚାର କରିବେ ।

ଦିଗବିଜୟଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ଲିକ୍ ହେବା ପରେ ବିଜେପି ଆଇଟି ସେଲ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅମିତ ମାଲବୀୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ଧାରା ୩୭୦ ଉପରେ ପୁଣିଥରେ ବିଚାର କରିବେ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଠିକ୍ ଏକଥା ଚାହୁଁଛି । ବିଜେପି ନେତା ଗିରିରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଥମ ପ୍ରେମ ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନକୁ କାଶ୍ମୀର ହାତେଇବାରେ କଂଗ୍ରେସ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଗିରିରାଜ ।

   Related Posts