Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କଲେ ଦିୟା ମିର୍ଜା: ସଞ୍ଜୟ ରାୱତଙ୍କୁ କହିଲେ, ‘ଅପମାନଜନକ ଭାଷା କହିଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ…’

6/09/2020 at 12:01 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୬/୦୯ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶିବସେନା ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି | ମୁମ୍ବାଇକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ କହିବା ସହ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ କଙ୍ଗନା | କଙ୍ଗନା ମୁମ୍ବାଇକୁ ପିଓକେ ସହ ତୁଳନା କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଥିଲା | ଏହି ବିବାଦ ଶେଷ ହେବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ | କଙ୍ଗନା ନିକଟରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ ତାଙ୍କୁ ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ କହିଛନ୍ତି | ଶନିବାର ଦିନ ଶିବସେନା କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରକୁ ଚପଲ ମାଡ କରିଥିଲେ |

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିୟା ମିର୍ଜା ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଛନ୍ତି | ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ କହିଥିବାରୁ ଆପତ୍ତି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି | ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ହାରାମଖୋର ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଦିୟା ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ସିୟା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତଙ୍କ ଏହି ଭାଷାକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ଟ୍ୱିଟରେ ଦିୟା କହିଛନ୍ତି, କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଶବ୍ଦକୁ ନେଇ କ୍ରୋଧ ଜାହିର କରିବାର ପୁରା ଅଧିକାର ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ | ସେ ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାରକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରିଥିବାରୁ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଦିୟା କହିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନିକଟରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ ତାଙ୍କୁ ‘ହାରାମଖୋର’ ଯୁବତୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ | କଙ୍ଗନା ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ମୁଭି ମାଫିଆ ତାଙ୍କୁ ପାଗଳ ଘୋଷିତ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସଭ୍ୟ ଭାଷା ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଅପମାନଜନକ ଭାଷା କହୁଛନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଭାଷା ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର କାରଣ ହେଲା ଯେ ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟା ପରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇରେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ଉପରେ ତର୍କ କରିବା ଯୋଦ୍ଧା କାହାନ୍ତି ବୋଲି କଙ୍ଗନା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି |

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିୟା ମିର୍ଜା ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଛନ୍ତି | ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ କହିଥିବାରୁ ଆପତ୍ତି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି | ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ହାରାମଖୋର ବୋଲି କହିଥିଲେ | ଦିୟା ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ସିୟା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତଙ୍କ ଏହି ଭାଷାକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ଟ୍ୱିଟରେ ଦିୟା କହିଛନ୍ତି, କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଶବ୍ଦକୁ ନେଇ କ୍ରୋଧ ଜାହିର କରିବାର ପୁରା ଅଧିକାର ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ | ସେ ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାରକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରିଥିବାରୁ ସଞ୍ଜୟଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଦିୟା କହିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନିକଟରେ କଙ୍ଗନା ରଣାୱତ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ ତାଙ୍କୁ ହାରାମଖୋର ଯୁବତୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ | କଙ୍ଗନା ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ମୁଭି ମାଫିଆ ତାଙ୍କୁ ପାଗଳ ଘୋଷିତ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସଭ୍ୟ ଭାଷା ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଅପମାନଜନକ ଭାଷା କହୁଛନ୍ତି | ଏହିଭଳି ଭାଷା ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର କାରଣ ହେଲା ଯେ ଗୋଟିଏ ହତ୍ୟା ପରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇରେ ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସହିଷ୍ଣୁତା ଉପରେ ତର୍କ କରିବା ଯୋଦ୍ଧା କାହାନ୍ତି ବୋଲି କଙ୍ଗନା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts