Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେନି ଧୋନୀ, ସେନାବାହିନୀକୁ ଦେବେ ତିନିମାସ ସମୟ ବୋଲି କହିଲା ବିସିସିଆଇ…

20/07/2019 at 4:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୦|୭:  ଓ୍ବିଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରେ ଧୋନୀ ଯିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଶନିବାର ଦିନ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ତିନି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୋନୀ ନିବୃତ୍ତ ରହିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହି ତିନି ମାସ ପାରାମିଲିଟାରୀ ରେଜିମେଣ୍ଟରେ ଧୋନୀ ସମୟ ବିତାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  

ଆସନ୍ତା କାଲି ଅର୍ଥାତ ଜୁଲାଇ ୨୧ ତାରିଖରେ ବିସିସିଆଇ ଓ୍ବିଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିବ। ଓ୍ବିଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରେ ଧୋନୀ ଯିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଏହି ସମୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ଭାରତୀୟ ଆର୍ମିକୁ ଦେବେ ବୋଲି ଧୋନୀଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ତଥା ପୂର୍ବତନ ରଣଜୀ ଖେଳାଳି ମିହିର ଦିବାକର କହିଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଓ୍ବିଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଧୋନୀ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ। ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ବରଂ ସେହି ସମୟ ଅର୍ମିକୁ ଦେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।  ଓ୍ବିଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତ ନେଇ ଆସନ୍ତାକାଲି ଖେଳାଳି ଚୟନ କରାଯିବ। ହେଲେ ତା ପୂର୍ବରୁ ଧୋନୀ ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଦେଇଛନ୍ତି।

ଧୋନୀ ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବାବଦରେ  ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଧୋନୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଧୋନୀଙ୍କ କଥାରୁ ଜଣା ପଡ଼ୁଛି ସେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା କଥା ଚିନ୍ତା କରିନାହାନ୍ତି। ଧୋନୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିହିର କହିଛନ୍ତି, ଓ୍ବଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ତାଲିକାରୁ ନିଜ ନାଁକୁ ବାଦ ଦେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

ଏହି ବାବଦରେ ବିସିସିଆଇକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଅବଗତ କରାଦେଇଥିଲେ। ଧୋନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଆର୍ମି ସହିତ ସମୟ କାଟବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମିହିର ଦିବାରକ କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେବା କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଛନ୍ତି, ଧୋନୀ କାହିଁକି ସନ୍ୟାସ ନେବେ? ସନ୍ୟାସ ନେବାର ଥିଲେ ବିଶ୍ବକପ ସମୟରେ ନେଇ ପାରିଥାନ୍ତେ। କ୍ରିକେଟ ଖେଳରେ ବୟସର ଗୁରୁତ୍ବ ନାହିଁ ବରଂ ଫିଟନେସ ଓ ଦଳ ପାଇଁ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ମ ହୋଇଥାଏ । ଦଳରେ ଧୋନୀଙ୍କର ବଳିଷ୍ଠ ଭୂମିକା ରହିଆସିଛି। ତାଙ୍କଭଳି ଜଣେ ସୁଦକ୍ଷ ଓ୍ବିକେଟ କିପର କେହି ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଧୋନୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମିହିର ଦିବାକର କହିଛନ୍ତି।

 ମିହିର କହିଛନ୍ତି, ଧୋନୀ ତାଙ୍କଠାରୁ କମ୍ ବୟସ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଫିଟ ଅଛନ୍ତି। କ୍ରିକେଟ ଖେଳରୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା କଥା ଗଣାମଧ୍ୟମରେ ବାରମ୍ବାର କାହିଁକି ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ସେ ଟିମ ନୁହଁ ବରଂ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଟିମର ଓ୍ବିକେଟ କିପର ଭାବରେ ଧୋନିଙ୍କ ବିକଳ୍ପ କେହି ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ମିହିର କହିଛନ୍ତି।

ଧୋନୀଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ବ ସମୟରେ ବିଶ୍ବକପ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ ଓ ଚାମ୍ପିୟାନସିପ ଟ୍ରଫି ଭାରତୀୟ ଟିମ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଧୋନୀ ୫୦ ରନ କରିଥିଲେ। ଧୋନୀ ୩୫୦ଟି ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ, ୯୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ୯୮ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି।

   Related Posts