Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେଇ କ’ଣ କହିଲେ ତାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଜାଣନ୍ତୁ

20/07/2019 at 11:30 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦|୭: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର କ୍ରିକେଟର ତଥା ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ନେଇ ବହୁଳ ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ତେବେ ଏ ଭିତରେ ଧୋନୀଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ତଥା ବନ୍ଧୁ ଅରୁଣ ପାଣ୍ଡେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଅରୁଣ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀଙ୍କ ଏବେ ସନ୍ୟାସ ନେବାର କୌଣସି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ । ଏବେ ମାହିଙ୍କର କ୍ରିକେଟ୍ ଛାଡିବାର କୌଣସି ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ନାହିଁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବିଶ୍ବକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଭାରତର ବିଶ୍ବକପ୍ ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ଖବର ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଖୁବ୍ ଜୋର ଧରିଥିଲା । ଅରୁଣ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଧୋନୀଙ୍କ କୋଚ୍ କେଶବ ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଧୋନୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିପାରିବେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଧୋନୀଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ । ୫୦ ଓଭରର ଓ୍ବିକେଟ୍ କିପିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ଏକଦିବସୀୟ ଖେଳିବା ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ କଠିନ ହୋଇଥାଏ ।  ପୁଣି ବୋଲର ଏବଂ ଫିଲ୍ଡରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ସେ ସବୁବେଳେ ମଇଦାନରେ ଆକ୍ସନରେ ରହିଥାନ୍ତି । ଯେଉଁଠିକି ଟି-୨୦ରେ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇନଥାଏ ।

କେଶବ ବାନାର୍ଜୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଧୋନୀଙ୍କ ଫିଟନେସ୍‌କୁ ଦେଖିଲେ ଜଣାପଡେ ଯେ ଛୋଟ ଇନିଂସ ଖେଳିବା ପାଇଁ ତାହା ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବୋଲି । ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ଧୋନୀ ଖେଳିପାରିବେ । କେଶବ ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ।

ଧୋନୀଙ୍କ ସନ୍ୟାସ ନେବାକୁ ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନାହିଁ ।

ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୧୯ରେ ଧୋନୀ ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଲଗାତର ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିଲେ । ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସେ ୨୭୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ସ୍କୋର କୌଣସି ଭାରତୀୟ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୨୨୬ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ ୧୧୬ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts