Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଢେଙ୍କାନାଳ ସେଲ୍‌ଟର ହୋମ୍ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା ; ସଂସ୍ଥା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଫୈଜ ରେହମାନଙ୍କ ସହ ୩ ଗିରଫ

3/12/2018 at 9:55 AM

ଢେଙ୍କାନାଳ ୦୩|୧୨: ଗୁଡ ନ୍ୟୁଜ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସେଣ୍ଟରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା  ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଫୈଜ ରେହମାନ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ । ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନାରେ ୩ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ବେଲଟିକିରିରେ ଥିବା ଗୁଡ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲଟର ହୋମ୍ କୁ ସିଲ କରାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ୩ ଜଣ ନାବାଳିକାଙ୍କର ବୟାନ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୋକସୋ ଆଇନର ୧୬୪ଧାରାରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି । ଗୁଡନ୍ୟୁଜ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନେଇ ହଇଚଇ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି ଏହି ସେଣ୍ଟରକୁ ପୂର୍ବରୁ ବହୁ ବିଦେଶୀ ଆସୁଥିଲେ। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏହାର ବିଦେଶୀ ଲିଙ୍କ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ଗୁଡ ନ୍ୟୁଜ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର ରାଜ୍ୟରେ ୨୨ଟି ଶାଖା ରହିଛି । ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ସଂସ୍ଥାର  ଶାଖାଗୁଡ଼ିକରେ ବି ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି । ଗଜପତି ଜି ଉଦୟଗିରି ବାଲୁପାଙ୍ଗା ଠାରେ ଥିବା ଗୁଡ୍  ନ୍ୟୁଜ ଇଣ୍ଡିଆର ସେଲଟର ହୋମ୍   ଉପରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଓ ଜି ଉଦୟଗିରି ପୋଲିସ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ । ଏଠାରୁ ୧୧୩ ଜଣ ଝିଅ ଓ ୨୯ ଜଣ ପୁଅଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଗଂଜାମ ଜିଲା ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ସାଏବ ଜେନାପଲ୍ଲୀ ଗାଁରେ ଥିବା ଗୁଡ୍ ନ୍ୟୁଜ୍  ଇଣ୍ଡିଆ ଡ୍ରିମ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ହଷ୍ଟେଲ ସମେତ ୪ ଟି ବେଆଇନ ଶିଶୁ ଯତ୍ନ କେନ୍ଦ୍ର  ଉପରେ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି,  ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ , ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍ ଏବଂ ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ।

   Related Posts