Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପାଇବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ, ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ଓ ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ପରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ହେଲେ ୫ମ ଓଡିଆ

1/06/2019 at 12:00 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୩୧|୫: ପୁଣି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ମିଳିଲା ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ । ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ୍ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର । ଏଥିସହ ତାଙ୍କୁ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି । ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଏମଏସଏମଇ ଏବଂ ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ।

କେନ୍ଦ୍ରରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଆରମ୍ଭ କଲେ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସ । ପ୍ରତାପ ଆରମ୍ଭ କଲେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ। ପୂର୍ବ ଦାୟିତ୍ବ ବଜାୟ ରଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ୨୦୧୪ରୁ ଦକ୍ଷତାର ସହ ସମ୍ଭାଳିଥିବା ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ୍ ବିଭାଗ ସହ ଏଥର ତାଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଭାବେ ମିଳିଛି ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଦାୟିତ୍ବ । ଉଭୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ବେଳେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଛା ଜଣାଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ, ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ଓ ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳିଥିବା ବେଳେ ପଞ୍ଚମ ଓଡ଼ିଆ ଭାବେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଏହି ବିଭାଗ ।

ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ଥର ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ଏମ୍ଏସ୍ଏମ୍ଇ ଏବଂ ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦ, ଗୋ ଓ ମତ୍ସ୍ୟ ବିଭାଗ ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଛି । ପୂର୍ବରୁ ନୀଳଗିରିରୁ ୨ ଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଗତଥର ବାଲେଶ୍ବରରୁ ପରାଜିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥର କିନ୍ତୁ ଜନତା ତାଙ୍କୁ ବିଜୟୀ କରାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁ ବିଭାଗ ମିଳିଛି ସେ ନିଷ୍ଠାର ସହ ତାହା ପାଳନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ।…

ମୋଦି ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହଜଖାସ୍ ସ୍ଥିତ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ପ୍ରତାପ ଷଡଙ୍ଗୀ, ସାଂଗରେ ଅନ୍ୟ ସାଂସଦମାନେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ।

   Related Posts