Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ପୁରୀରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ! NHRC ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ – DGP

19/11/2020 at 2:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯।୧୧: ପୁରୀ ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା । ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଡିଜି ଅଭୟ ନିଜ ପ୍ରତ୍ରିକିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ସହ ନେଇଛି ଓଡିଶା ପୋଲିସ । ସମସତ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭିତରେ ମୃତଦେହର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି । ହାଜତରେ କିଭଳି ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା, ସେନେଇ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛନ୍ତି । NHRC ଗାଇଡଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ପୁରୀର ବାସେଳିସାହି ଥାନା ହାଜତରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ବୀରମୁତ୍ରପୁର ଥାନାରେ ହୋଇଛି । ପୁରୀ ବାସେଳିସାହି ଥାନା ହାଜତରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ଯୁବକ ବଳିଆପଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳର କେ. ରମେଶ । କୌଣସି ଏକ ମାମଲାକୁ ନେଇ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା ପୋଲିସ । ତେବେ ପୋଲିସ ସହ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଯୁବକ, ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବା ବାଟରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଥାନା ଆଗରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଥିଲା ।

ସେହିପରି ଅନ୍ୟପଟେ  ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ବୀରମିତ୍ରପୁର ଥାନା ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଏକ ଅପରାଧିକ ମାମଲାରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା ପୋଲିସ । ବୀରମିତ୍ରପୁର ଥାନା ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ଯୁବକ ହେଲେ ବୀରମିତ୍ରପୁର ଥାନା କରବଲହା ରୋଡ୍ ଅଞ୍ଚଳର ସାରିକ ସଲିମ । ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଇଥିବା ପରିବାରଲୋକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।

   Related Posts