Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

DGCA ଙ୍କ ଘୋଷଣା, ୩୧ ମେ ପର୍ଯନ୍ତ ନିଲମ୍ବିତ ରହିବ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡାଣ

30/04/2021 at 4:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୪:  କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଲାଗି ବାତିଲ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡାଣକୁ ଆଗାମୀ ମେ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଡିଜିସିଏ) ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି କଟକଣା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କାର୍ଗୋ ବିମାନ ଲାଗି ପ୍ରଜୁଯ୍ୟ ନୁହେଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ  କରିଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତା ସ୍ଥଳେ ସମ୍ପର୍କିତ ପ୍ରାଧିକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଅନୁମତିରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମାର୍ଗରେ ବିମାନ ସଞ୍ଚାଳନ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଜାରି ସର୍କୁଲାରରେ କୁହାଯାଇଛି।

୨୬ ଜୁନ ୨୦୨୦ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉଡାଣ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସାମାନ୍ୟ ଶଂସୋଧି କରାଯାଇ ପରିପତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହାର ବୈଧତା ୩୧ ମେ ୨୦୨୧ ମଧ୍ୟ ରାତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ସର୍କୁଲାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କାର୍ଗୋ ବିମାନଲାଗି ପ୍ରଜୁଯ୍ୟ ନୁହେଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ଗତବର୍ଷ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଲକଡାଉନ କାଳରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ କଟକଣା ଜାରି ହୋଇଥିଲା। ଯାହା ଦୁଇମାସ ପରେ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରେଗୁଲେଟର ଏୟାରଫେୟାର କ୍ୟାପ୍‌ ଲାଗୁ କରିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଡିଜିସିଏ ଗତ ଫେବୃଆରୀରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରାଇସ ବେଣ୍ଡରେ ୧୦ ଓ ସର୍ବାଧିକ ବେଣ୍ଡରେ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ବଢାଇଛନ୍ତି।  

   Related Posts