Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଡେଟଲ୍, ଗୋଦରେଜ୍, ଆଇଟିସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସାନିଟାଇଜର କମ୍ପାନୀ କମାଇଲେ ଦାମ୍, ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କରୋନା ଅଭିଯାନରେ ଦେଶସହ ହେଲେ ସାମିଲ

24/03/2020 at 6:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୦୩ : ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପରେ ଏଫଏମସିଜି କମ୍ପାନୀ ସାନିଟାଇଜର ଦାମ କମାଇଛନ୍ତି। ଏହାସହ କମ୍ପାନୀ ଉତ୍ପାଦନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି | କରୋନା ଭାଇରସ ଠାରୁ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ହାତକୁ ସାବୁନ କିମ୍ବା ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାସରେ ଧୋଇବାକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି | ଏହାସହ ହାତକୁ ବାରମ୍ବାର ସାନିଟାଇଜର କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି | ଏହାପରେ ବଜାରରେ ଆବଶ୍ୟକ ମୁତାବକ ସାନିଟାଇଜର ସପ୍ଲାଏ ହୋଇପାରି ନଥିଲା |

ସାନିଟାଇଜର କମ୍ପାନୀ ଆରବୀ, ଆଇଟିସି, ଡେଟଲ, ଗୋଦରେଜ, ହିମାଳୟ, ଡାବର ଆଦି କମ୍ପାନୀ ଦର କମ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏବଂ ଏହିଭଳି ବିପଦ ସମୟରେ ଦେଶ ସହ ଛିଡା ହୋଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ହାଇଜିନ ପ୍ରଡକ୍ଟ ସଠିକ ସମୟରେ ଦୋକାନ ପହଞ୍ଚିଯିବ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଶନିବାର ଦିନ ସରକାର ସାନିଟାଇଜରର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ୨୦୦ ମିଲି ସାନିଟାଇଜରର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ରହିବ ବୋଲି ସରକାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମୂଲ୍ୟ ଜୁନକ୍ ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି|

ଆଇଟିସି ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି, ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶନୁଯାୟୀ, କମ୍ପାନୀ ସାନିଟାଇଜର ଉତ୍ପାଦନ ବଢାଇବା ସହ ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିଛି | ଏଥିପାଇଁ ଦିନରାତି କାମ ଚାଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଡେଟଲ କମ୍ପାନୀ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, କମ୍ପାନୀ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁସରଣ କରୁଛି | ଗୋଦରେଜ କମ୍ପାନୀ ସାନିଟାଇଜର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିସାରିଛି |

ଜନତାଙ୍କ ସୁବିଧା ଓ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ, ଗୋଦରେଜର ୫୦ ମିଲି ବୋତଲ ମୂଲ୍ୟ ୭୫ ଟଙ୍କା ରୁ ହ୍ରାସ କରି ୨୫ ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି |ହିମାଳୟ କମ୍ପାନୀ ସିଇଓ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ସାନିଟାଇଜର ଫ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଅନ୍ତି ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି |

ସାନିଟାଇଜର ବଜାରରେ ନୂଆ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଡାବର କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ସାନିଟାଇଜର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଛି | ଏହାଛଡା ଅନଲାଇନରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ସାନିଟାଇଜର ଯୋଗାଉଛି ଡାବର କମ୍ପାନୀ | ଡାବର ସାନିଟାଇଜର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଫଲାଇନରେ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହଁ |

   Related Posts