Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ୧୬ଦିନରେ ୧୬ ମୃତ୍ୟୁ : ଆଜି ମୁମ୍ବାଇ, ଭାବନଗର ଓ ଶ୍ରୀନଗରରେ ୩ ମୃତ୍ୟୁ , ଆଗକୁ କଣ ହେବ ସ୍ଥିତି…

26/03/2020 at 1:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୩ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦେଶର ୨୫ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୫୦ ଅତିକ୍ରମ କରାସାରିଛି  ​​| ୧୬ ଦିନରେ ୧୬ ଜଣ ସକାରାତ୍ମକ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଶ୍ରୀନଗରରେ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥି ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୁଜୁରାଟର ଭାବନଗରରେ ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ତାମିଲନାଡୁର ମଦୁରାଇରେ (୫୪ ବର୍ଷ), ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉଜ୍ୱେନ (୬୫ ବର୍ଷ) ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ (୮୫ବର୍ଷ) ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ଆସିଥିବା ମହିଳା କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିଲେ।

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ରୋହିତ କାନସାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଶ୍ରୀନଗରର ହାଇଦରପୋରାରେ ରହୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିବା ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି ୭ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ସାହାରନପୁର ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ସେ ୭ ରୁ ୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମସଜିଦରେ ରହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଦେବବନ୍ଦ ଯାଇଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ଦାରୁଲ ଉଲୁମରେ ରହିଲେ | ତା’ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ତାରିଖରେ ଟ୍ରେନରେ ଜାମ୍ମୁ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ  | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨ ରୁ ୧୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ଏକ ମସଜିଦରେ ରହିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ତାରିଖରେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନ ଯୋଗେ ଜାମ୍ମୁରୁ ଶ୍ରୀନଗରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ​​| ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୋପୋରରେ ରହିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ହାଇଦରପୁରାକୁ ଫେରିଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ମଦୁରାଇ ରୋଗୀଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ମଧୁମେହ ଏବଂ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା ​​| ତାମିଲନାଡୁରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜଣେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା। ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮ ଜଣଙ୍କର ଡାଏବେଟିସ, ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା |

ସୋମବାର ଦିନ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିଥିବା ୫୭  ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ତଥା ନିର୍ବାସିତ ତିବ୍ଦତୀୟ ହିମାଚଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ଦିନ ପାଟନାରେ ୩୮ ବର୍ଷିୟ ରୋଗୀ ସୈଫଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସୈଫ ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ, ତାଙ୍କ କିଡନୀ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲା। ଏହା ୫୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ମୃତ୍ୟୁର ଏହା ପ୍ରଥମ ମାମଲା | ମୁଙ୍ଗେରରେ ରହୁଥିବା ସୈଫ ନିକଟରେ କତରରୁ ଆସିଥିଲେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କୁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା |

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ୬୩ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଜଣଙ୍କର ଡାଏବେଟିସ କିମ୍ବା ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟା ରହିଥିଲା  |

   Related Posts