Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେବେ ପୂର୍ବତନ ବିୟୁଟି କୁଇନ୍, କହିଲେ- ଡିଭର୍ସରେ ତାଙ୍କ ଟଙ୍କା ମୋର ଦରକାର ନାହିଁ

2/06/2020 at 10:15 PM

ଓ୍ଵାଶିଂଟନ ୦୨।୦୬: ଆମେରିକାରେ ଏବେ ବର୍ଣ୍ଣ  ବିଦ୍ଵେଷ ନେଇ ନିଆଁ ଜଳୁଛି। ପୋଲିସ  ହେପାଜତରେ ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆମେରିକାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଯେଉଁ ପୋଲିସ୍ ହାତରେ ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବେ ସେହି ପୋଲିସଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବୋମସେଲ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ପତ୍ନୀ କେଲି ଚଉଭିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ ମୋର ସ୍ଵାମୀ ଡେରେକ ଚଉଭିନଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ସେ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି। ମେ ୨୮ରେ ଡେରେକ ଚଉଭିନ ଫ୍ଲାଏଡଙ୍କ ବେକ୍‌ରେ ଅତି ଅମାନବୀୟ ଭାବେ ଗୋଡ୍ ଦେଇ ମାଡ ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ସହ ଆଉ ତିନି ଜଣ ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ ହେବାର ୯ ମିନିଟ୍ ଭିତରେ ଜର୍ଜ ଫ୍ଲାଏଡଙ୍କୁ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପୂର୍ବତନ ବିୟୁଟି କୁଇନ୍‌ କେଲି ଚଉଭିନ ତାଙ୍କ ପୋଲିସ ପତିଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେବା ଲାଗି ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସେ ନିଜର ୧୦ ବର୍ଷର ସ୍ଵାମୀଙ୍କଠୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ଡେରେକ୍ ଚଉଭିନ(୪୪) ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ସେହି ଦିନ ହିଁ କେଲି ଡେରେକଙ୍କଠୁ ଅଲଗା ହେବା ଲାଗି କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଡେରେକଙ୍କଠୁ ସେ ଛାଡପତ୍ର ବାବଦରେ କୌଣସି ଅର୍ଥ ଦାବି କରୁନାହାନ୍ତି।

ଡେରେକ ଏବେ ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟାର ଥାର୍ଡ ଡିଗ୍ରୀ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଜର୍ଜ ଫ୍ଲୋଏଡଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ଦାବି କରି ମିନେସୋଟାରେ ଚାରି ଦିନର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଡେରେକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts