Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପରେ ପରେ ଘୋଷଣା ହେବ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଭାଗ, ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ବିଜେଡି ଇସ୍ତାହାରକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ

29/05/2019 at 11:14 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୯|୫: ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପରେ ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଭାଗ ଘୋଷଣା ହେବ । ଚଳିତ ଥର ୧୧ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ପାହ୍ୟା ଓ ୯ଜଣ ରାଷ୍ଟ୍ର ପାହ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କାହାକୁ କେଉଁ ବିଭାଗ ମିଳିଛି ତାହା ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ । ଯଦିଓ କାହାକୁ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବ ତାହା ନବୀନ ସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପ୍ରକାଶ କରିନାହାନ୍ତି । ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ପରେ ପରେ ବିଭାଗ ଘୋଷଣା ହେବ ।

ଏହାପରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ୩୦ମିନିଟ୍ ରେ ନବ ଗଠିତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହି ବୈଠକରେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡି ଜାରି କରିଥିବା ଇସ୍ତାହାରକୁ ସରକାର ନିଜ ଏଜେଣ୍ଡା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଏହାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ଅନୁମୋଦନ କରିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ଜାରି କରିଥିବା ଇସ୍ତାହାରକୁ ସରକାର ଏଜେଣ୍ଡା ଭାବେ ଗ୍ରହମ କରି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ପାଳନ କରିଥିଲେ ।

ଚଳିତ ଥର ବିଜେଡି ଦେଇଥିବା ଇସ୍ତାହାରରେ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରହିଛି । ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ପରେ ସହାୟତା ପାଇନଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ସେହିଭଳି କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ୫ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ବିଜେଡି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । ଏଥିସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ବିନା ସୁଧରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଋଣ ଦିଆଯିବ ବୋଲି  ମଧ୍ୟ ଦଳ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିବାହ ବେଳେ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଲାଗି ବିଜେଡି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରଖିଥିଲା । ଆଜି ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଏହିସବୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ସରକାରୀ ଏଜେଣ୍ଡା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

   Related Posts