ori homes
raja reels contest
raja reels contest
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜୁନ୍ ୨ରୁ +୨ ଖାତାଦେଖା ଆରମ୍ଭ, ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଉଦଳା : ସଂପର୍କରେ ଲାଗିଲା ରକ୍ତର ଛିଟା, ଭାଇକୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ ମୃତ, ବିଷାକ୍ତ ସାପ ଦଂଶନ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ

12/08/2018 at 8:03 AM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୨/୮ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଲଡୁ ଗାଁରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଅଣାୟତ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । ସରକାରୀ ରକ୍ତ ନମୁନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୪ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଥିବା ବଳେ ବର୍ତମାନ ୩୪ ଜ୍ୱର ପୀଡିତଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭବାନୀପାଟଣା ଲ୍ୟାବକୁ ପଠାଯାଇଛି । ୩ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁ ଚିହ୍ନଟ ରୋଗୀ ଭବାନୀପାଟଣା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେ ଡେଙ୍ଗୁ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ବିଶାଖାପାଟଣା ସମେତ ବେସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି । ବେସରକାରୀ ଭାବେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । କେବଳ ଲଡୁ ଗାଁରେ ୨୩ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଜିଲ୍ଲାରେ ଡେଙ୍ଗୁ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଲଡୁଗାଁରେ କ୍ୟାମ୍ପ ଜାରୀ ରଖିଛି ଓ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରୀ ରଖିଛି ଏବଂ ଆତଙ୍କିତ ନ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଛି ।
କୋକସରା ବ୍ଲକ ଲଡୁ ଗାଁ ୨୦ ଓ।ର୍ଡ ବିଶିଷ୍ଟ ସଫେଇ ପାଇଁ ପଚଂ।ୟତ ପକ୍ଷରୁ ନିଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବା ସ୍ଥଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଚଂଳ ରେ ଗଢି ଉଠିଥିବା ୧୧ ରାଇସ ମିଲ ଓ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ର ଅବର୍ଜନା ଡେଙ୍ଗୁ ମଶାକୁ ସୁହାଇଛି । ଏଣୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ସମେତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏ ଦିଗରେ ସଚେତନ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts