Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚେତୁନାହାଁନ୍ତି ଅମାନିଆ : ବିଭିନ୍ନ ଆଳ କରି ବଜାରରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି, ଫାଇନ୍ ବି ଗଣୁଛନ୍ତି
  • ||
  • ‘ଟିକାରୁ ଜିଏସଟି ଛାଡ କର’ : କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ବାହାରିଲେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧୫ ମୃତ
  • ||
  • କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିସିନ୍ ନେଇ ଜାରି ହେଲା ଏସଓପି : ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୪ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲଗାଇଲେ ସରକାର, ୩୧ ଯାଏଁ ହୋଇପାରିବନି ବିବାହ
  • ||
  • ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି କରୋନା, ଆଗରୁ ଆହୁରି ହେବେ ସଂକ୍ରମିତ ! ଚିନ୍ତାରେ ସରକାର
  • ||
  • ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ବେଶୀ, ଦୈନିକ ୫୦୦ ଶିଶୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗାଁ ନିକଟରେ ବୁଲୁଛି ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨,୨୩୮ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଜ୍ୟାକବ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ହେଲେ ଫେରାଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ସୁଦ୍ଧା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ହେବ ଚୂଡାନ୍ତ, ୪ କିନ୍ନର ବି କରିଛନ୍ତି ଆବେଦନ

27/02/2019 at 8:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୨ (ଳକ୍ଷ୍ମୀଧର ମହାପାତ୍ର) :ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ଆଗରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଜାକବ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ନେଇ ହୋହଲ୍ଲା। ଟିକେଟ କାଟିବା ଜାକବଙ୍କ ବିରୋଧୀ ଗୋଷ୍ଠି କ୍ରନିଂ କମିଟି ଆଗରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନାଁ ମାଳମାଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏପଟେ ଜାକବ ଏହାକୁ ଖଣ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ଏପଟେ ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ବୈଠକ ​‌ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ ଟିକେଟ…  

କଂଗ୍ରେସ ଜି ଉଦୟଗିରି ବିଧାୟକ ଜାକବ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା। ଜକବଙ୍କୁ ବିରୋଧକରି କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ହୋହଲ୍ଲା। ଟିକେଟ ନଦେବାକୁ ସ୍କ୍ରନିଂ କମିଟି ଆଗରେ ଫେରାଦ ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ଜାକୋବ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଅଣ​‌ଦେଖା କରିଛନ୍ତି ।ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।ଏପରିକି ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ଦେବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚାନ୍ଦା ନେଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଟି​‌କେଟ କାଟି କଂଗ୍ରେସ ଅନ୍ୟ ଯାହାକୁ ଦେଲେ ସମର୍ଥନ କରିବେ ନଚେତ ସମର୍ଥନ ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଖୋଲାଖୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ  ଖଣ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ଜାକୋବ ପ୍ରଧାନ। ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ୟ ହେଲେ ରାଜନୀତି ଛାଡିଦେବେ  ବୋଲି  କହିଛନ୍ତି ଜାକୋବ।

କଂଗ୍ରେସ ସ୍କ୍ରନିଂ କମିଟିର ବୈଠକ ​ଶେଷ ହୋଇେଛି। ୨୧ ଟି ଲୋକସଭା ଏବଂ ୧୪୭ ବିଧାନସଭାନିର୍ବରାଚନ ମଣ୍ତଳୀ ପାଇଁ ଏକ ହଜାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦାରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ୪ ଜଣ କିନ୍ନର ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସରୁ   ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ ତାରିଖରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ବୈଠକ ବସିବ। ତାପରେ ସିଇସି ବୈଠକ ବସିବ ।ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଟିକେଟ ନେଇ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭିଡି ସାଥୀସାନ।। ଏପରିକି ଯେଉଁ କିନ୍ନରଙ୍କ ଜିତିବା​‌ ଆଶାଙ୍କା ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସିସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ।

କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟ ନେଇ ଏବେ ଠାରୁ ଗୋଷ୍ଠି କନ୍ଦଳ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି। ବିରୋଧୀ ଗୋଷ୍ଠିୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶମିତ କରିବା କଂଗ୍ରେସ ହେବ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ।

   Related Posts