Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରମିଳାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ସାହାଯ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଦାବି

4/10/2019 at 6:23 PM

ନୂଆପଡା ୦୪।୧୦- ବୟସ ମାତ୍ର ୩୨ । କିନ୍ତୁ ହାତ ଗେ।ଡ ଚଳୁନି । ୨ବର୍ଷ ହେଲା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଲଟିଯାଇଛନ୍ତି ନୂଆପଡା ବେ।ଡେନ୍ ବ୍ଲକ ପଲେନବସା ଗାଁର ପ୍ରମିଳା ।ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ବେଳେ ପାଖରେ କାଣି କଉଡି ନାହିଁ । ଫଳରେ ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଅନେଇ ବସିଛନ୍ତି ପ୍ରମିଳା ।

ବାହାଘର ପରେ ସବୁ ଠିକଠାକ୍ ଚାଲିଥିଲା । ୩ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କୁ ନେଇ ହସିଉଠୁଥିଲା ସଂସାର । କିନ୍ତୁ ଯୁବା ବୟସରେ ହଠାତ୍ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଲଟିଗଲେ  ନୂଆପଡା ବେ।ଡେନ୍ ବ୍ଲକ ପଲେନବସା ଗାଁର ପ୍ରମିଳା ରାଉତ ।୫ ବର୍ଷ ତଳେ ପ୍ରମିଳାଙ୍କ ଗେ।ଡ, ହାତ ଦରଜ ହେଲା ।

ଖଡିଆଳ ମିସନ୍ ହସ୍ପିଟାଲ,ନୂଆପଡା ମୂଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ,ଭବାନିପାଟଣା ଓ ବୁର୍ଲ୍ଲା ଭଳି ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦେଖାଇଲେ । ସୁନା, ରୂପା ବିକି ଭାଙ୍ଗି ଚିକିତ୍ସା କରାଇଲେ । ହେଲେ ରେ।ଗ ଭଲ ହେବା ବଦରେ ଓଲଟି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଲଟିଗଲେ ପ୍ରମିଳା । ରେ।ଗ ବଢି ବଢି ଏବେ ଯୁବା ବୟସରେ ଅନ୍ୟ ଉପରେ ବେ।ଝ ପାଲଟିଯାଇଛନ୍ତି ପ୍ରମିଳା । ଏପଟେ ମୂଲ ଲାଗୁଥିବା ସ୍ବାମୀ ୫ ପ୍ରାଣୀ କୁଟୁମ୍ବ ଚଳାଇବାରେ ଅକ୍ଷମ । ତେଣୁ ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଅନାଇ ବସିଛନ୍ତି ପ୍ରମିଳା ।

ରେ।ଗ ସାଙ୍ଗକୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟରେ ଘାଣ୍ଟି ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରମିଳାଙ୍କ ପରିବାର ।ରହିବାକୁ ଘର ନାହିଁ, ରାସନ କାର୍ଡ କି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭତ୍ତା ବି ନାହିଁ । ପର ଘରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ବର୍ଷେ ହେଲା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେଣି, କିନ୍ତୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଭତ୍ତା ଦେଉନାହାନ୍ତି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ । ତେବେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ପରେ ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡରେ ପ୍ରମିଳାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବେ ବେ।ଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

   Related Posts