Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା: ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଶୁଣାଣି କରି ପାରିବ କି ? ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟକୁ ପଚାରିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ, ଅଧିକ ସମୟ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ନ୍ୟାୟୋଚିତ ନୁହଁ

4/03/2020 at 8:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩- ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରି ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଉପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଶୁଣାଣି କରି ହେବ କି ବୋଲି ପଚାରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଉଚ୍ଚତମ ନ୍ୟାୟାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେମିତି ଏହି ବିବାଦର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାଧାନ ହୋଇ ପାରିବ।

ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ସମ୍ଵନ୍ଧିତ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣିକୁ ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ଠିକ୍ ନୁହଁ। ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିବା ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟୋଚିତ ନୁହଁ। ଏହି ପରି ମାମଲାର ବିଚାର ଉପରେ ବିଳମ୍ବ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ।

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଏସଏ ବୋବଡେ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ନିଜ ସାମର୍ଥ୍ୟ ମୋତେ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ସମ୍ଭବ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଏହି ମାମଲା ସହିତ ଅନ୍ୟ ମାମଲା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହୋଲି ପରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରାଯିବ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି ବେଲେ କହିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବିଜେପିର କିଛି ନେତାଙ୍କ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗାର କାରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦଙ୍ଗାରେ ୪୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts