Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: କଲୋନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ୨ ବଖରା ଘର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ନିଖୋଜ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଆରମ୍ଭ କଲେ ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||
  • ବରଗଡ : ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଓ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଜଣ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’, ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହେବ ସହାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହୋଟେଲ୍ ଓ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ BMCର କଡା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ ଲଗାଅ ଫୁଡ୍ ସେଫ୍ଟି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା: ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଶୁଣାଣି କରି ପାରିବ କି ? ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟକୁ ପଚାରିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ, ଅଧିକ ସମୟ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ନ୍ୟାୟୋଚିତ ନୁହଁ

4/03/2020 at 8:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩- ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗାରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରି ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଉପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଶୁଣାଣି କରି ହେବ କି ବୋଲି ପଚାରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଉଚ୍ଚତମ ନ୍ୟାୟାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେମିତି ଏହି ବିବାଦର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାଧାନ ହୋଇ ପାରିବ।

ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ସମ୍ଵନ୍ଧିତ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣିକୁ ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ଠିକ୍ ନୁହଁ। ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣିରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିବା ଉତ୍ତରପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟୋଚିତ ନୁହଁ। ଏହି ପରି ମାମଲାର ବିଚାର ଉପରେ ବିଳମ୍ବ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହଁ।

ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ଏସଏ ବୋବଡେ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ନିଜ ସାମର୍ଥ୍ୟ ମୋତେ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ସମ୍ଭବ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଏହି ମାମଲା ସହିତ ଅନ୍ୟ ମାମଲା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହୋଲି ପରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରାଯିବ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି ବେଲେ କହିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବିଜେପିର କିଛି ନେତାଙ୍କ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଭାଷଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗାର କାରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦଙ୍ଗାରେ ୪୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts