Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ଦୀର୍ଘ ୧୪ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ; ଆଜି ଉଦଘାଟନ ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀର ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ସେଲ୍ଫି ସ୍ପଟ ସିଗ୍ନେଚର ବ୍ରିଜ

4/11/2018 at 6:10 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୪/୧୧ : ଦୀର୍ଘ ୧୪ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ହୋଇଛି | ଦିଲ୍ଲୀ ଯମୁନା ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ସିଗନେଚର ବ୍ରିଜ ଆଜି ଉଦ୍ଘାଟିତ ହୋଇଛି | ବାଜିରାବାଦ ଯମୁନା ନଦୀ ଉପରେ ୮ ଲେନ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ରିଜକୁ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଡ଼ିଆ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି | ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଏହି ବ୍ରିଜ ଉପରେ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ବ୍ରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟାରୁ କିଛିଟା ମୁକ୍ତି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | ବ୍ରିଜଟି ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଗାଜିଆବାଦକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଛି |

ବ୍ରିଜର ଦୈର୍ଘ ୫୭୫ ମିଟର | ହେଲ୍ଥ ମନିଟରିଂ ସିଷ୍ଟମ ଦ୍ୱାରା ବ୍ରିଜରେ ୧୦୪ଟି ସେନ୍ସର ଲଗାଯାଇଛି | ଏହି ସେନ୍ସରଗୁଡିକ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବ୍ରିଜ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ | ଏହି ସେନ୍ସରଗୁଡିକ ଏକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ସହିତ ଯୋଡାଯାଇଛି | ବ୍ରିଜରେ କେଉଁ ଜାଗାରେ ଯଦି କୌଣସି ତ୍ରୁଟି କିମ୍ବା  ଅସୁବିଧା ଦେଖାଦିଏ ତାହେଲେ ସେନ୍ସର ଏହାର ସୂଚନା ଦେବ | କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବ୍ରିଜର ମନିଟରିଂ ହେବ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୧୯୮୮ ମସିହାରେ ଯମୁନା ନଦୀରେ ଏକ ସ୍କୁଲ ବସ ଓଲଟି ପଡିଥିଲା | ଏଥିରେ ୨୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଯମୁନା ନଦୀରେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ରିଜ ତିଆରି କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା |

ଏହା ଭାରତର ପ୍ରଥମ ବ୍ରିଜ ଯାହା ଉପରେ ଛିଡ଼ାହୋଇ ପୁରା ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଦେଖିହେବ | ବ୍ରିଜର ଉଚ୍ଚତା ୧୫୪ ମିଟର | ବ୍ରିଜର ଉଚ୍ଚତା କୁତବ ମିନାରର ଉଚ୍ଚତାର ଦୁଇଗୁଣ | ବ୍ରିଜଟି ଏକ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ସେଲଫି ସ୍ପଟ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଶା କରାଯାଉଛି |  

   Related Posts