Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡ ଘରେ ‘ଭିନେ’ କଳି : ହିନ୍ଦୁଜା ୪ ଭାଇଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆତ୍ମୀୟ ବାଧକ, ମାମଲା କୋର୍ଟରେ
  • ||
  • କାନପୁର ଟେଷ୍ଟ : କିଓ୍ୱି ବୋଲରଙ୍କ ଦମଦାର ବୋଲିଂ, ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ୩୪୫ରେ ଅଲଆଉଟ୍
  • ||
  • ପଦାର୍ପଣ ଟେଷ୍ଟରେ ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଦମଦାର ଶତକ, ନିରାଶ କଲେ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହ ଓ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୨୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜନ୍ମହେଲା ୨ ମୁଣ୍ଡିଆ ଶିଶୁ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଛାଡି ଫେରାର ହୋଇଗଲେ ବାପା-ମାଆ
  • ||
  • ମାତିଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟକଲେ ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହେଲା କିଙ୍ଗଫିସର ବସ୍, ଏକାଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ଗଜପତିରେ ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍, ୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଅପରେସନ ନୀଳ ଜହର : ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ପଦାର୍ପଣ ଟେଷ୍ଟରେ ଶ୍ରେୟସଙ୍କ ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ରେକର୍ଡ
  • ||

ଧାଓ୍ଵନ ଓ ଶ୍ରେୟସଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକରେ ସମ୍ଭାଳିଲା ଦିଲ୍ଲୀ, ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଦେଲା ୧୬୨ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ

14/10/2020 at 9:16 PM

ଦୁବାଇ ୧୪।୧୦: ଶିଖର ଧାଓ୍ଵନ ଓ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବଳରେ ଶାରଜାରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଆଇପିଏଲର ୩୦ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୬୨ ରନର ବିଜୟ  ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ଶିଖର ଧାଓ୍ଵନଙ୍କ ୫୭ ରନ ଏବଂ ଶ୍ରେୟର ଆୟରଙ୍କ ୫୩ ରନ ସହାୟତାରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୭  ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୧ ରନ କରିଛି। ପ୍ଲେଅଫ ଦୌଡରେ ତିଷ୍ଠିବାକୁ ହେଲେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିବା ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଜରୁରୀ। ନଚେତ୍ ଦଳ ପାଇଁ ସ୍ଥିତି ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପାରେ। ରାଜସ୍ଥାନ ପକ୍ଷରୁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ୩ଟି ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ଦୁଇଟି ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା। ଇନିଂସର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ପୃଥ୍ଵୀ ସ(୦)ଙ୍କୁ ବୋଲ୍ଡ କରି  ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ପ୍ରଥମ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ। ୧୦ ରନ ସ୍କୋରରେ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ୨ ରନ କରି ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ। ୧୦ ରନରେ ୨ ଓ୍ଵିକେଟ୍  ହରାଇ ଚାପରେ ପଡିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଇନିଂସକୁ ଶିଖର ଧାଓ୍ଵନ ଓ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ ଆୟର ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ। ଉଭୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଦ୍ରୁତ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ତୃତୀୟ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ୮୫ ରନ କରି ସ୍ଥିତି ଦୃଢ କରିଥିଲେ।

ଶିଖର ଧାଓ୍ଵନ ଆଇପିଏଲ କ୍ୟାରିୟରରେ ୩୯ ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଧାଓ୍ଵନଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରି ଶ୍ରେୟାସ ଗୋପାଲ ଏହି ଯୋଡିକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଧାଓ୍ଵନ ୩୩ ବଲରୁ ୬ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୫୭ ରନ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଶ୍ରେୟସ ଅଧିନାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳି ଆଇପିଏଲରେ ୧୫ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ୧୩୨ ତମ ସ୍କୋରରେ ଶ୍ରେୟସ କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କ ବଲରେ ଆଉଟ୍  ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୪୩ ବଲରୁ ୩ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୫୩ ରନର ଉପଯୋଗୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସଙ୍କ ସହ ଚତୁର୍ଥ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ୩୭ ରନ ଯୋଡିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ୧୮ ରନ କରି ପଞ୍ଚମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଶେଷ ଆଡକୁ ଆଲେକ୍ସ କ୍ୟାରି ୧୪ ରନ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ୭ ରନ କରି ଶେଷ ବଲରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୭ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୧ ରନ କରିଛି।

ରାଜସ୍ଥାନ ପକ୍ଷରୁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ସଫଳ ବୋଲର ଭାବେ ୧୯ ରନ ଦେଇ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ ୨, କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀ ୧ ଓ ଶ୍ରେୟସ ଗୋପାଲ ଗୋଟିଏ ଓ୍ଵିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

   Related Posts