Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମରକଜ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ବଡ ଖୁଲାସା, ଜମାତରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ୧୫ ହଜାର ଲୋକ

4/05/2020 at 4:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୫: ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ପାଖାପାଖି ୫୦ ହଜାର ପହଞ୍ଚିଲାଣି। ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ତବଲିଗି ଜମାତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଏହି ଧାର୍ମିକ ସମାରୋହରେ ବିଦେଶରୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ସାମିଲ  ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ରିପୋର୍ଟରେ ମରକଜରେ ୩୦୦୦ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କଥା କୁହାଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍‌ର ଏକ ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟରେ ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ଅନୁଯାୟୀ ତବଲିଗି ଜମାତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩ ନୁହେଁ  ବରଂ ୧୫ ହଜାର ଲୋକ ସାମିଲ ଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ସମୟରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ତବଲିଗି ଜମାତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଜମାର ମୁଖ୍ୟ ମୌଲାନା ସାଦ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଫେରାର ଅଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍‌ର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ମଧ୍ୟରେ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନର ମରକଜରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍‌ ମୋବାଇଲ ଫୋନର ଡାଟା ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଲୋକେଶନ ଟ୍ରେସିଂ କରି ଏହି ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ମରକଜରେ ସକ୍ରିୟ ମୋବାଇଲ ନମ୍ଵର ଆଧାରରେ ଏହି ଖୁଲାସା କରିଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ନିଜର ଏହି ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ଜରିଆରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଧାନ କରିଛି ଯେ, ମରକଜରୁ  ବାହାରି ଏହି ଲୋକ କେଉଁ କେଉଁ ଜାଗାକୁ ଗଲେ, କେତେ ଲୋକଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଲେ ସେହି ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଏହା ଜଣିବା ପରେ ଜମାତିଙ୍କ ସନ୍ଧାନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ପଠା ଯାଇଥିଲା। ଯେତେ ଜଣଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ମରକଜରୁ ବାହାରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ଵାର ପ୍ରାୟ ୧୭ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିଛି। ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ମୌଲାନା ସାଦ୍ ଜମାତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଓ ସ୍ଥାନର ଭୁଲ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ଏହି ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟକୁ ମୌଲାନା ସାଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ।

   Related Posts