Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜୈସ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସନ୍ଦେହ, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ଚଢଉ,୨ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅଟକ

3/10/2019 at 5:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମ୍ବିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦ ସଙ୍ଗଠନ ଭାରତ ଉପରେ ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ମୁମ୍ବାଇ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଓ କୋଲକାତାର ସୁରକ୍ଷା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ରାଜଧାନୀ ସମେତ ଏନସିଆରରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଛି। 

ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦ ସଙ୍ଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ପ୍ରାୟ ୬ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଶି ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ଏହିକ୍ରମରେ  ବୁଧବାର ରାତି ତମାମ ପୋଲିସ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ପୋଲିସ ପ୍ରାୟ ୯ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରିଥିବା ବେଳେ   ସ୍ପେସାଲ ସେଲ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହରେ ଅଟକ ରଖିଛି। ସେମାନଙ୍କୁ ଏବେ ପଚରା ଉଚରା କରାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ଚଢଉ ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡିସିପି ଏମ.ଏସ୍. ରନ୍ଧାବା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ ହେବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଗୁଇନ୍ଦା ଇନପୁଟ୍ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚଳାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ଆଗୁଆ ଭାରତକୁ ଜଣାଇଦେଇଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଓ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କୁ ବି ଟାର୍ଗେଟ୍ ରେ ରଖିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଗତ ଦିନରେ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଜୈସ୍ ର ଜନୈକ ଅପରେଟିଭ ଓ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟେଲିଫୋନ ବାର୍ତ୍ତାଳାପର ଇଣ୍ଟରସେପ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜୈସ କେବଳ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ନୁହେଁ ମୁମ୍ବାଇ, ଜମ୍ମୁ, ଅମୃତସର, ଚଣ୍ଡିଗଡ, ପଠାନକୋଟ, ୟୁପିର କାନପୁର ଓ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆଦି ୩୦ଟି ସହରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଆକ୍ରମଣ ଲାଗି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏଣୁ ସତର୍କତା ମୂଳକ ଭାବେ ପୋଲିସ ଆଗୁଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଥିବା ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି।  

   Related Posts