Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଗୋଲି ମାରୋ.. ନାରା ଦେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ୬ ଅଟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୦୨- ଦିଲ୍ଲୀରେ ହିଂସା ଥମିବାର ନାମ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋର ଏକ ଷ୍ଟେସନରେ ଗୋଲି ମାରୋ ନାରା ଶୁଣିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି । ଶନିବାରରେ ଏହାର ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜୀବ ଚକ୍ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନ ଭିତରେ “ଦେଶ କେ ଗଦାରୋନ୍ କୋ, ଗୋଲି ମାରୋ ସା **** କୋ” (ଦେଶଦ୍ରୋହୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାର) ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି ।

ସକାଳ ୧୦ଟା୫୨ ରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା ବୋଲି Six ଜଣ ବନ୍ଦୀ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ନିଗମ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଅନୁଜ ଦିନଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।ଏମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ପୋଲିସ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।

“ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ଅପରେସନ୍ ଆଣ୍ଡ ମେଣ୍ଟେନାନ୍ସ ଆକ୍ଟ ୨୦୦୨ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ପରିସରରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କିମ୍ବା ଉପଦ୍ରବ ନିଷେଧ | ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା କୌଣସି ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମେଟ୍ରୋ ପରିସରରୁ ଡିଏମ୍‌ଆରସି ହଟାଇ ଦେବ ବୋଲି କହିଛି ।
ମୋଟ୍ରୋର ଡିସିପି ଏହି ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇ ପଚରା ଉଚରା କରାଯାଉଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅନେକ ବିଜେପି ନେତା ସିଏଏକୁ ନେଇ ଏପରି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ସେହି ପରି ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ୍‌ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ନେତା ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସାରେ ସାମିଲ ଥିବା ଓ ଆଇବି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଅନେକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନରେ ଏପରି ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts